Altınordu, Avrupa devlerinin radarındaki Ravil'i bırakmadı!

7 Temmuz 2020 11:06- Son Güncelleme - 7 Temmuz 2020 11:16
Google news abonelik

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu, 2003 doğumlu genç stoperi Ravil Tagir’in sözleşmesini 1 yıl uzattı.

Çocuk bizim, futbolcu Altınordu’nun” başlığıyla yapılan açıklamada Ravil Tagir’in sözleşmesinin 2023 yılına kadar uzatıldığı kaydedildi.

İmzanın ardından kulübün resmi Internet sitesine açıklamalarda bulunan Ravil’in babası Gülali Tagir, “Çocuk bizim ancak futbolcu Altınordu’nundur. Ravil’den para pul beklentimiz yok. Tek isteğimiz değişmesin, adam gibi adam olmaya devam etsin” dedi.

Açıklamalarına devam eden baba Tagir, “Ravil’in kariyeri konusunda tek yetki başkan Seyit Mehmet Özkan’dadır. Onu 12 yaşında alıp sahiplenip bu noktaya kadar getirdi. Onun hakkını ödeyemeyiz. Onun geleceği, kariyeri ve transferi konusunda en doğru kararı Başkan Özkan verir. Biz alınacak her kararın arkasında dururuz. Bu nedenle sözleşmeyi hiç okumadan imzaladık” ifadelerini kullandı.

1 metre 82 santimetre boyundaki Ravil Tagir stoper olarak görev alıyor. Kazakistan doğumlu oyuncu U15 seviyesinden itibaren Türk Milli Takımı’nın formasını giydi.

Sol ayağını kullanan genç yıldız adayı son dönemde Avrupa devlerinin gündemindeydi. Başkan Seyit Mehmet Özkan, haziran ayında Radyospor’a verdiği röportajda 17 yaşındaki oyuncuyla Benfica, Inter, Juventus ve Dortmund’un ilgilendiğini, Dortmund’un resmi teklifte dahi bulunduğunu açıklamıştı.

Bu sezon 1. Lig’de 30 maça çıkan ve 2 bin 596 dakika süre alan Ravil 1 gol kaydetti.

Genç yıldız adayı geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda örnek aldığı futbolcunun Sergio Ramos olduğunu ve Real Madrid’de forma giymek istediğini ifade etmişti.

Michael Jordan | Çaylak Sezonundan Sayıları ve Smaçları