Altınordu'dan Down Sendromlu Çocuklara Özel Proje

Orhan Gülek
22.01.2023 - 13:05 | Son Güncellenme: 22.01.2023 - 13:14

Altınordu FK, down sendromlu çocuklar ve aileleriyle özel maç yaptı ve özel gereksinimli çocukların spor yapabilmeleri için onlara tesislerini açtı. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Altınordu, Bursa'da İnegöl Futbol Okulları ile İzmir'de ise Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu bünyesinde iki önemli sosyal sorumluluk projesiyle alkış topladı.

İzmir ekibi, özel çocuklara tesislerini açtı

"Çocuklarımız Geleceğimiz" mottosuyla hareket eden İzmir temsilcisi, İnegöl'de özel gereksinimli çocukların spor yapabilmeleri için onlara tesislerini açtı ve haftada iki gün çocuklara spor eğitimi vermeye başladı. İlk etapta 10 çocuk, İnegöl Futbol Okulları sahasında çalışmalara başladı.

"Çocuklarımız çok mutlu, onların hayatları değişti"

Altınordu İnegöl Futbol Okulu ile ortak projeye imza atan Üçel Rehabilitasyon Merkezi Koordinatörü Şükran Erten, Altınordu Futbol Kulübü'ne teşekkür ederek, "Özel gereksinimli çocuklarımız spor yapmaya başladıkları günden beri inanılmaz mesafeler katetti. Çocuklarımız çok mutlu, onların hayatları değişti" dedi.

İlgini Çekebilir
Altınordu'ya genç takviyesi! 4 oyuncu kadroda...
Habere Git

Çocuklar, aileleriyle sahada ter döktü

Öte yandan Temiz Kalpler Down Çocukları ve babaları, Yeşilyurt'taki Sait Altınordu Tesisleri'ni ziyaret ederek keyifli bir gün geçirdi. Down sendromlular Altınordu Minik Elitler ile sahada mücadele etti. Sonrasında Altınordulu veliler, down sendromlu çocukların velileri ile çift kale maç yaptı. Etkinlik sonunda Altınordulu babalar, down sendromlu çocuklara ve ailelerine flamalar takdim etti.

Altınordu İnegöl Futbol Okulları Sorumlusu Emre Yaman, açıldıkları ilk günden beri ‘Hayatlara etki etmeye, dokunmaya geliyoruz’ felsefesiyle çocuklara spor yaptırdıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Talepler gelince yönetimimize ilettik"

“İnegöl’deki birçok minik çocuğumuza spor yaptırıyorduk. Buradaki çalışmalarımız istediğimiz şekilde devam ederken özel gereksinimli ailelerden de çocuklarımız acaba ‘Sizinle antrenman yapabilirler mi?” talepleri gelmeye başladı. Özel bir eğitim kurumunda eğitim alan Hasan Basri adlı bir öğrencimizi okulunda ziyaret ettik. Özel gereksinimli ailelerden talepler artarak gelince biz de bunu yönetimimize ilettik.

İlgini Çekebilir
Altınordu, Erdem Gökçe’yi kadrosuna kattı
Habere Git

"Çocuklarımızın mutluluğu yüzlerine yansıdı"

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’dan gelen olumlu cevaptan sonra özel gereksinimli çocuklarımız ve ailelerinden bu defa da ‘Ne zaman antrenmanlara başlıyoruz’ soruları ile karşılaştık. Çalışmalara başladığımız günden beri çocuklarımızın mutluluğu yüzlerine yansıdı.

"Bunu sürdürmek istiyoruz"

Bizim amacımız onların mutluluğu ve gülen yüzleriydi. Şu anda hepsi çok neşeli ve mutlular. Aileler de çocuklarını sahada gördükleri için mutlular. Artık çocuklarımızın ailelerini dinlediklerini öğrendik. Bu çocuklarımızın doyma hissiyatı olmadığı için daha fazla spor yapmalarına ihtiyaçları var. Çok güzel bir ortam var. Bunu sürdürmek istiyoruz.”

Senin için hazırladığımız haberler