Altınordu'dan Türkiye rekoru katılımlı turnuva

29.01.2018 10:52 - Son Güncelleme -
Altınordu'dan Türkiye rekoru katılımlı turnuva

Altınordu Bölge Futbol Okulları’nın (ABFO) düzenlediği Sömestr Turnuvası’na rekor katılım sağlandı.

ALTINORDU Bölge Futbol Okulları’nın (ABFO) organize ettiği Sömestr Turnuvası’nda üç gün boyunca heyecan fırtınası esti. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2 bin 200 çocuk, müthiş bir tablo ortaya koyarken, ülkemizde ilk kez böylesine büyük kapsamlı bir turnuvası düzenledi. Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde cuma günü başlayan eden dev organizasyonda çocuklar 900 maç yaparken, hem sahada heyecan fırtınası estirdiler, hem de ailelerine coşku dolu dakikalar yaşattılar.

Tam 4 bin 289 golün atıldığı, futbol temposunun bir dakika bile düşmediği karşılaşmalarda çocuklar bütün hünerlerini sergileyip güzel bir turnuvayı geride bıraktılar. Festival havasında yapılan Sömestr Turnuvası’nda akşam saatlerinde ise sosyal medya kullanımı, medya ilişkileri, beslenme ve psiko-sosyal gelişim konularında antrenörlerine eğitim verilirken oryantasyona alındılar.

2005-2010 arası yaş gruplarındaki turnuvaya “elit” kategorisinde katılan ekipler arasında sıralama yapıldı. 2005 Elit Grubu’nda dereceleme Tekirdağ, Seferihisar ve Ulukent-Harmandalı, 2006 Elit Grubu’nda Denizli, Ödemiş ve Selçuk, 2007 Elit Grubu'nda Tuzla, Denizli ve Ortaca, 2008 Elit Grubu'nda Denizli, Pamukkale ve Selçuk, 2009 Elit Grubu'nda ise Denizli, Trabzon ve Selçuk Altınordu Futbol Okulları şeklinde oluştu.

Turnuvanın son gününü Başkan Vekili Barış Orhunbilge, Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu ve A takım oyuncusu Alican Özfesli de izleyip çocuklara sertifika ve kupalarını dağıttı.

Zimbabwe'de verilmeyen golü görünce gözlerinize inanamayacaksınız

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up