AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Hamit Altıntop: 25 kişiyle görüştüm! Stefan Kuntz kaçıncı seçenekti?

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 20 Eyl 2021 - 16:34 / Son Güncelleme : 20 Eyl 2021 - 16:52

Stefan Kuntz'un imza töreninde konuşan Hamit Altıntop, Şenol Güneş ile yollarını ayırdıktan sonra 20-25 teknik direktörle görüştüklerini açıkladı. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

A Milli Takım'da Stefan Kuntz dönemi resmen başladı. Alman teknik adam için gerçekleştirilen imza törenine katılan Nihat Özdemir ve Hamit Altıntop çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Şenol Güneş'ten sonra 25 hocayla konuşuldu

Özellikle TFF'nin Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop'un paylaştığı bir bilgi dikkat çekti. Bu süreçte yaptıkları çalışmaları anlatan Altıntop, "Şenol Güneş'le ayrıldıktan sonra 20-25 tane hoca ile görüştüm" itirafında bulundu. 

Hamit Altıntop: Türkiye'nin albenisi çok fazla

Federasyon adına bu süreci yöneten deneyimli futbol adamı, "Türkiye'nin albenisi çok fazla. Türkiye'nin hedefi de çok büyük olmalı. Gerçekleri kabul etmek ve müdahale etme vakti geldi. Bundan çok kararlıyız, dışarıya da hissettireceğiz" diye konuştu.

Kuntz listenin kaçıncı sırasındaydı?

Ancak Hamit Altıntop'un bu açıklamaları akıllara "Stefan Kuntz bu kadar çok teknik direktör adayı arasında kaçıncı sıradaydı?" şeklindeki soruyu da getirdi. Zira Türk spor kamuoyu Alman hoca henüz göreve başlamadan ikiye bölünmüş durumda. Bazı futbolseverler Almanya U21 takımını çalıştırmanın Türk A Milli Takımı için yeterli olmadığını savunarak Kuntz'un teknik adamlık kariyerini zorlu görev adına yeterli bulmuyor. 

Okan Buruk, Löw, Shevchenko...

Hamit Altıntop'un da dile getirdiği 20-25 teknik direktörü arasında ismi bilinenler ise Joachim Löw, Okan Buruk ve Andriy Shevchenko. TFF önce Löw için nabız yoklamış, ancak Amnaya A Milli Takımı'ndaki görevinden ayrılan deneyimli hoca bir süre daha çalışmak istemediğini vurgulamıştı.

Okan Buruk'tan vazgeçildi

Almanların ünlü medya kuruluşu Kicker de Türk Milli Takımı'nın, Ukrayna'daki görevini EURO 2020 sonrası bırakan Andriy Shevcehnko'yu gündemine aldığını yazmıştı. Ayrıca ilk günlerde en güçlü aday olarak ortaya çıkan Okan Buruk ile de görüşme gerçekleştirildi. Ancak Hamit Altıntop'un Alman ekolüne geçişte ısrarı nedeniyle Başakşehir'i şampiyon yapan çalıştırıcının ismi de rafa kalktı.

Mustafa Denizli: Herhalde Türk hoca bulamadılar

Bu süreçte diğer yerli adaylar arasında öne çıkan Rıza Çalımbay, Samet Aybaba ve Mustafa Denizli gibi deneyimli teknik adamlar da Kuntz'un önüne geçemedi. Hatta Mustafa Denizli, Altay'ın Göztepe'yi yendiği derbinin ardından "TFF, Milli Takım için yeterli bir Türk hoca bulamadı herhalde" diyerek bu seçime sitem etmişti.