Amatör futbolcular soruyor: "Evimize nasıl ekmek götüreceğiz?"

Süper Lig ve TFF 1. Lig’de sezon başlarken, 2 ve 3. Ligler’de de önümüzdeki hafta ilk düdük çalacak. Fakat amatörler için bir karar alınmadı. Ne olacağı belli değil. Amatör futboldan geçimini sağlayan yüzlerce insan da Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) bir cevap bekliyor.
14 Eylül 2020 17:05- Son Güncelleme - 14 Eylül 2020 17:07
Google news abonelik
Amatör futbolcular soruyor: "Evimize nasıl ekmek götüreceğiz?"

AJANSSPOR - HABER

Sosyal medyada "#AmatoreDokunma, #AmatörlerÖlüyor" gibi birçok etiketle sesini duyurmaya çalışan amatör sporcular oldukça endişeli.

Evlerini nasıl geçindireceklerini, borçlarını nasıl ödeyeceklerini kara kara düşündüklerini bildiren amatör futbolcular aylardır para kazanamadıklarını ifade etti.

Son olarak Mardinspor’da forma giyen tecrübeli kaleci Ethem Bayburt, konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, “Bizler holding sahibi değiliz, varlıklı insanlar değiliz. Sezon sonunda evimize, ailemize ekmek götürmenin peşinde olan insanlarız. Aylardır para kazanmıyoruz amatör futbolcular olarak, başka işimiz yok, biz futbolcuyuz. Süper Lig, 1, 2, 3’üncü ligler oynatılırken, biz neden oynayamıyoruz?" dedi.

TFF'ye de seslenen Bayburt, "Hiç düşünmüyor musunuz? Bu çocukların kredi, kredi kartı, kira, elektrik, su, doğalgaz, telefon faturası gibi ödemeleri var... Son olarak TFF destek olmuyorsun, yardımcı olmuyorsun bari engel de olma! Çıkalım futbolumuzu oynayalım, ekmeğimizi kazanalım. Dokunma (BAL) ligime, amatöre yeter. Evimize nasıl ekmekgötüreceğiz?” ifadelerini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

 

Böyle pozisyon yok! İki kişi boş kaleye topu gönderemedi