Amatör Ligler için TFF'den flaş açıklama! Oynatmak istiyoruz...

Son dakika haberleri... Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Düşmez, Amatör liglerin durumu ile alakalı konuştu. Düşmez, "Biz bu ligi oynatmak istiyoruz. Aşı başladı, bir netice versin" dedi. İşte detaylar...
24 Ocak 2021 00:27- Son Güncelleme - 24 Ocak 2021 00:38
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ali Düşmez, Amatör liglerin durumu ile alakalı açıklamalarda bulundu.

"Kimseyi mağdur etmek istemeyiz"

Beyaz TV'ye konuşan Düşmez, "268 BAL takımı paralarını yatırdı ve lige katılacaklarını bildirdi. Biz bu ligi oynatmak istiyoruz. Aşı başladı, bir netice versin. 1 Mart'a kadar sokağa çıkma yasağı var. Teorik olarak 1 Mart'a kadar oynatma şansımız yok. Kimseyi mağdur etmek istemeyiz" dedi. 

"TFF'nin onayı ile maçları başlatabiliriz"

Düşmez, "Ben ve arkadaşlarım, amatör maçların başlaması için çalışıyor. Bilim kurulu, bakanımızın desteği ve TFF'nin onayı ile maçları başlatabiliriz. İnşallah önlemler normale döner, 120 bin müsabakayı birlikte oynatabiliriz. Biz kesinlikle mağdur kulüplerimizi düşünerek BAL liginde ki sayıyı arttırdık. 110 takımlık artış, o kadar futbolcu artışı demektir. 

"Aşının netice vermesini ümit ediyoruz"

Süper Lig'de şartlar uygun olursa futbol gibi güzel bir oyunun seyircili oynanması keyif katacaktır. Aşının netice vermesini ümit ediyoruz.  Bunu tüm TFF istiyor ve arzuluyor" diyerek sözlerini tamamladı. 

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!