Amberin Zaman kimdir ve annesinin cenazesine neden gelemedi?

Sosyal medyada attığı paylaşım sonrası gündeme gelen Amberin Zaman yaptığı paylaşımla annesinin cenazesine gelemediğini açıkladı. Annesi Vasfiye Kalmuk ölüm haberinin yayılması ve Amberin Zaman'ın attığı paylaşım sonrası vatandaşlar araştırmalar yapmaya başladılar. Amberin Zaman kimdir ve neden annesinin cenazesine gelemedi gibi araştırmalar sürüyor. Peki annesi kimdir ve neden yurtdışına gitti? İşte tüm detaylar...
21 Kasım 2020 12:12- Son Güncelleme - 21 Kasım 2020 12:20
Google news abonelik

Gazeteci Amberin Zaman, annesi Vasfiye Kalmuk’un hayatını kaybettiğini duyurdu. Annesinin Türkiye'deki cenazesine katılamayan Zaman, "Anneme sarılmak istiyordum. Koklamak istiyordum. Uğurlamak istiyordum" diye yazdı.

 

Yurt dışında yaşayan ve Türkiye'deki cenazeye katılamayan Zaman, "Sürekli Allahı ağzına alıp sürekli büyük günahlar işleyen sizler, bir gün vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Kaldıysa vicdan tabi. Allah sizleri ıslah etsin. Yaşattığınız zulümler, kararttığınız hayatlar, Allah sizleri affetsin. Kulların affetmesi çok zor. Ben etmiyorum" dedi.

Amberin Zaman kimdir?

Amberin Zaman, Türk gazeteci, Diken gazetesi yazarı ve TV yorumcusu. Amberin Zaman baba tarafından Irak kökenli Bangladeşli, anne tarafından ise Gürcü, Tatar ve Yörük kökenlidir.Babası Arshad-uz Zaman, 1950'li yıllarda Paris'te Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olduktan sonra ilk görev yeri İstanbul olmuştur.