Amsterdam'da olay çıktı, dev iddia ortaya atıldı

05.11.2015 14:34 - Son Güncelleme -
Amsterdam'da olay çıktı, dev iddia ortaya atıldı

AJANSSPOR - Amsterdam’ın merkezinde yer alan ve şehrin en ünlü meydanı olan Dam Meydanı'nda toplanan Fenerbahçeli taraftarlar ile polis arasında olaylar yaşandı. Tezahüratlar ile maç öncesinde takımlarına destek veren Fenerbahçeli taraftarlardan bazılarının taşkınlık yapması üzerine başladığı iddia edilen olaylar bir anda kontrolden çıktı. Polisin taşkınlık yapan Fenerbahçeli bir taraftarı gözaltına almak istediği anlarda bir anda ortalık karıştı.

Hollanda polisi ses bombaları ile sarı lacivertli taraftarları meydandan uzaklaştırmaya çalışırken, Fenerbahçeli taraftarlar ise polise sandalye ve taş attı. Olaylar bir süre daha devam ettikten sonra kontrol altına alındı.

Büyük iddia 
Dam Meydanı'ndaki olaylar güçlükle yatışırken, bir başka iddia daha ortaya atıldı. Avrupa'da ceza sınırında olan ve taraftarının taşkınlık yapması durumunda Avrupa'dan men cezası alma tehlikesi bulunan Fenerbahçe'nin, Ajax taraftarları tarafından maç sırasında tahrik edileceği iddiası öne sürüldü. 

Ajax taraftarlarının Fenerbahçeli taraftarları tahrik etmek için Fenerbahçe derneğine saldırdığı belirtilirken, maç sırasında da bölücü örgüt sloganları ve benzer tahriklerin yapılarak olay çıkartılmak istendiği iddia edildi.

Şampiyonlar Ligi'nin yeni introsu

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up