Şampiyon Anadolu Efes Kupasını Aldı! Salonda Gergin Anlar...

Orhan Gülek
17.06.2023 - 22:23 | Son Güncellenme: 17.06.2023 - 22:30

Süper Ligi play-off final serisinde Pınar Karşıyaka'ya 3-0 üstünlük kuran ve şampiyonluğa ulaşan Anadolu Efes, kupasını aldı. Kupa töreni öncesi salonda gerilim yaşandı.

Şampiyon Anadolu Efes Kupasını Aldı! Salonda Gergin Anlar...

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi play-off final serisinde P.Karşıyaka'yı 3-0'la geçen A. Efes, İzmir'de kupasını aldı. Kupa töreni öncesi salonda "O kupa burada kaldırılamaz" gerilimi yaşandı.

Pınar Karşıyaka taraftarları, uzun süre tribünü terk etmedi

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda oynanan Pınar Karşıyaka-Anadolu Efes serisinin üçüncü karşılaşmanın ardından tribünler karışırken, yeşil-kırmızılı taraftarlar uzun süre tribünü terk etmedi ve, "O kupa burada kaldırılamaz" diye tezahüratlar yaptı.

Salon karıştı, emniyet ekipleri devreye girdi

Daha sonra play-off finalisti olan Pınar Karşıyaka'nın madalyaları verilirken, ikincilik ödülünü Basketbol Federasyonu Başkan Vekili Ömer Onan'ın elinden aldı. Salonda kalan taraftarların büyük bir çoğunluğu emniyet ekiplerinin müdahalesiyle dışarı çıkarıldı. 

En değerli oyuncu ödülü Micic'in oldu

Yaklaşık 1 saat sonra sahaya dönen A. Efesli basketbolcular, şampiyonluğa özel olan ve ön tarafında "16. kez şampiyon A. Efes", arkasında kadroda bulunan oyuncuların isimlerinin yazılı olduğu tişörtle çıktı. Final serisinin en iyi smaç ödülünü A. Efes'ten eski Karşıyakalı Amath M'Baye alırken, en değerli oyuncu ödülü ise Vasilije Micic'in oldu.

Efes'e kupayı Hidayet Türkoğlu verdi

Kupa seremonisinde A. Efesli basketbolcular ilk önce madalyalarını aldılar ve ardından şampiyonluk kupası Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tarafından verildi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler