Karşıyaka'da Ufuk Sarıca, Anadolu Efes Maçını Değerlendirdi

Orhan Gülek
09.04.2023 - 21:48 | Son Güncellenme: 09.04.2023 - 21:55

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi sahasında ağırladığı Anadolu Efes‘i 98-83 mağlup eden Karşıyaka'da Ufuk Sarıca, maç sonu değerlendirmede bulundu.

Karşıyaka'da Ufuk Sarıca, Anadolu Efes Maçını Değerlendirdi

AJANSSPOR - HABER

Pınar Karşıyaka, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 24'üncü hafta maçında sahasında ağırladığı Anadolu Efes'i 98-83 mağlup etti.

Karşılaşma sonrası Pınar Karşıyaka Koçu Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

"İlk çeyrekte biraz yumuşak başlamıştık"

Anadolu Efes'in güçlü bir ekip olduğunun altını çizen Sarıca, “İlk olarak koç ekibime, Recep koça, Arda, Sinan ve Okan’a teşekkür ediyorum, ben saha dışında kaldıktan sonra muazzam bir maç yönettiler. Ardından yoğun mücadelelerinden dolayı oyuncularıma teşekkür etmek istiyorum, ikinci çeyrekten itibaren büyük bir reaksiyon gösterdiler. İlk çeyrekte biraz yumuşak başlamıştık ama oyuncularım bütün maçı domine ettiler ve Anadolu Efes gibi bir rakip karşısında hücumda muazzam oynayıp savunmada da çok iyi işler yaptılar." dedi.

"Teknik faulsüz direkt diskalifiye edilmek çok ağır bir karardı"

Sarıca, ilk çeyrekte hakem üçlüsüne yoğun itirazları nedeniyle maçtan diskalifiye edildi. Bu konuya da değinen Sarıca, "Anadolu Efes‘i bir sezon içerisinde iki kere yenmek, üstelik bu kadar farklı ve net bir şekilde yenmek kolay değil. Sahadan atılmam konusuna gelince bunu hak etmediğimi düşünüyorum. İtiraz esnasında herhangi bir hakaret ya da kötü söz olmadan, uyarı almamışken, teknik faulsüz direkt diskalifiye edilmek çok ağır bir karardı. Bu kadar cesur bir karar veren hakem kardeşimizin diğer maçları da aynı standartlarda yönetmesini bekliyoruz." dedi.

"Çok önemli bir galibiyet aldık"

Galibiyet için mutlu olduklarını ifade eden Sarıca, "Sonuçta bu akşam ekip olarak hareket ettik. İlk dört ve daha yukarısı için çok önemli bir galibiyet aldık. Buraya gelip bizi destekleyen taraftarımıza güzel bir basketbol, güzel bir skor ve güzel bir galibiyet hediye ettik. Bütün ekibimi gurur duyarak tebrik ediyorum.” dedi.

Pınar Karşıyaka'dan 18. galibiyet

Bu sonuçla Pınar Karşıyaka, üst üste 2. kez kazanarak toplamda ligdeki 18. galibiyetini elde etti. Koç Ufuk Sarıca‘nın ekibi, gelecek hafta Aliağa Petkimspor deplasmanında sahne alacak.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler