AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Anadolu Efes'in yıldızı Vasilije Micic açıkladı! NBA'e transferi...

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 12 Tem 2022 - 08:25 / Son Güncelleme : 12 Tem 2022 - 08:32

Son Euroleague şampiyonu Anadolu Efes’in Sırp yıldızı Vasilije Micic, 2022 AegeanBall Festivali’nde verdiği röportajda NBA ihtimali hakkında konuştu. İşte detaylar...

Anadolu Efes'in üst üste 2. EuroLeague şampiyonluğunda en değerli oyuncusu seçilen Vasilije Micic, Avrupa’nın en iyi oyuncuları arasında yer alırken, Sırp yıldızın NBA’e gitme ihtimali de gündemdeki yerini koruyor.

"NBA’e gitmek için her zamankinden daha hazır hissediyorum"

eurohoops'ta yer alan habere göre; 28 yaşındaki oyun kurucu 2022 AegeanBall Festivali’nde Anadolu Efes taraftarını üzecek açıklamalar yaparak, "NBA hakkında hala düşünüyorum. Eğer gerçekleşirse, gerçekleşir. Gerçekleşmezse zorlamaya gerek yok. Anın tadını çıkarıyorum ve bu sene NBA’e gitmek için her zamankinden daha hazır hissediyorum, zamanı geldi. Ama NBA’e gidemezsem de Anadolu Efes ile kaldığım için mutlu olacağım.” ifadelerini kullandı.

Bilye yarışı nefes kesti!

Denver Nuggets, Atlanta Hawks, Chicago Bulls ve Milwaukee Bucks gibi ekiplerden Micic’e yönelik bir ilgi olsa da Oklahoma City Thunder, oyuncunun haklarını kolay kolay elden çıkarmak istemiyor. NBA’de Micic 2020 Drafı’nda 34. sıradan Philadelphia Sixers tarafından seçilmişti. Yıldız oyuncunun hakları 2020 Kasım ayında Sixers tarafından Thunder’a takas edilmişti.