Andre Schürrle'den radikal karar! 29 yaşında bıraktı!

Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe ile adı anılan Andre Schürrle, futbol kariyerine nokta koydu. Futbolu neden bıraktı? Dortmund neden kendisini kadroda düşünmedi? Alman futbolcudan flaş karar!
17 Temmuz 2020 15:34- Son Güncelleme - 17 Temmuz 2020 15:37
Google news abonelik

DIŞ HABER-AJANSSPOR

Almanya Ligi takımlarından Borussia Dortmund’dan ayrılan ve adı transferde Fenerbahçe ile anılan Andre Schürrle, kariyeriyle ilgili flaş bir karar verdi. Schürrle, 29 yaşında futbolu bıraktığını açıkladı!

Schürrle, 29 yaşında futbolu bıraktı

Dortmund ekibinin gelecek sezon kadroda düşünmediği ve son olarak Spartak Moskova’ya kiraladığı Andre Schürrle, erken sayılacak bir yaşta kariyerine noktayı koydu.

“Belli roller oynamazsanız işinizi kaybedersiniz”

Çarşamba günü Dortmund ile yollarını ayıran futbolcu, “Bu karar için uzun zamandır düşünüyordum. Artık alkışlanmaya ihtiyacım yok. İş hayatında, hayatta kalabilmek için her zaman belli roller oynamak zorunda kalırsınız. Aksi takdirde işiniz kaybeder ve yeni bir rol alamazsınız” ifadelerini kullandı.

30 milyon Euro karşılığında Wolfsburg’dan transfer edilmişti

30 milyon Euro karşılığında Wolfsburg’dan transfer edilmişti

Alman basını, futbol endüstrisinin geldiği noktada bu ayrılığı sürpriz olarak değerlendirdi. 2016 yılında Wolfsburg’dan Dortmund’a 30 milyon Euro karşılığında transfer olan futbolcu, 2017 Almanya Kupası’nı kazandı.

Fulham ve Spartak’ta kiralık oynadı

Dortmund’da yeteri kadar şans bulamadığını anlatan oyuncu, önce İngiliz ekibi Fulham’a ardından da Spartak Moskova’ya kiralanmıştı. Dortmund’u çalıştıran Favre, oyuncuyu kadro planlamasında düşünmediğini belirtmişti.