Andrea Bocelli'nin konserini kaç kişi izledi? Youtube...

12.04.2020 - 20:52 | Son Güncellenme: 12.04.2020 - 20:58

Andrea Bocelli kimdir, kaç yaşında, nereli, konser nerede yaptı, sokakta mı yaptı, Twitter gündeme neden girdi, tekrar nasıl izlerim, canlı izle, kaç kişi izledi ve daha fazlası detaylar haberimizde...

İtalya tenor Andrea Bocelli, koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olan Milano'daki Duomo Katedrali'nde konser verdi. 

 

 

 

 

Bocelli'nin Youtube kanalında canlı yayınlanan 'Umut İçin Müzik' başlıklı konseri 2.6 milyon kişi izledi.

Paskalya Bayramı'nı kutladığı bu pazar günü İtalya tenor Bocelli, koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında evlerinde karantinada olanlar ve salgınla savaşan sağlık görevlileri için Youtube hesabından  'Umut İçin Müzik' adlı bir konser verdi.

Tekrar İzlemek için buraya tıklayınız!

 İtalya'nın Milano kentindeki ünlü Duomo Katedreli'nde Türkiye saatiyle 20.00'de başlayan konser Bocelli'nin Youtube kanalında canlı yayınladı. 2.6 milyon kişi konseri sosyal medya üzerinden canlı izledi.

Ünlü tenor, kendisine piyanist Emanuele Vianelli'nin eşlik ettiği konserde Bach’tan “Ave Maria”, Rossini’den “Domine Deus” “Amazing Grace”i seslendirdi. 

 

 

Andera Bocelli, 2015'te de Duomo Katedrali'de konser vermişti.

Bocelli kimdir?

Bocelli, 1958 yılında dünyaya geldi. Doktorlar, annesinin hamileliği sırasında yaptıkları testlerde Bocelli'nin sakat doğacağını tahmin ettiler ve bebeğin alınmasını tavsiye ettiler. Bocelli'nin doğuştan görme sorunu olacağı neredeyse kesin gibiydi ve daha doğmamış bebeğe konjenital glokom teşhisi konuldu. Kkonjenital glokom benim gibi bilmeyenler için göz içi ba­sın­cı yük­sek­li­ği­ne bağ­lı ola­rak görme si­ni­ri ve do­la­yı­sıy­la gör­me ala­nın­da iler­le­yen ha­sar mey­da­na gel­me­si­dir. Annesi bebeği doğurma kararı aldı ve kürtaja karşı çıktı. Andrea Bocelli günümüzde kürtaj karşıtlığını savunuyor ve ilham kaynağının annesi olduğunu belirtiyor.

Bocelli, ailesinin çiftliğinde büyürken annesi, müziğin onu rahatlatacak tek şey olduğunu fark eder ve  6 yaşındayken Bocelli piyano derslerine başlar. Daha sonra  flüt, saksofon, trompet, trombon, gitar ve davul çalmayı öğrendi. Dadısı tenor Franco Corelli'yi ilk dinlettiğinde küçük Andrea duyduklarından çok etkilenir ve bir hafta içerisinde duyduklarını mükemmel şekilde taklit edip söylemeye başlar.

Bocelli, 12 yaşındayken bir futbol maçı sırasında sakatlandı. Beyin kanaması arkasından gözlerini kaybetti. Bocelli, bu dönemden itibaren şarkı söylemenin tadına vardı ve daha 14 yaşındayken, dikkatleri üzerine çekemeye başladı. Orta öğreniminin ardından Pisa Üniversitesi'nde hukuk okudu. Para kazanmak için Bocelli, piyano barlarında akşamları şarkı söylemeye başladı. Buradan elde ettiği gelirin de yardımıyla Hukuk fakültesini başarıyla bitirdi ve avukatlık yapmaya başladı. Bocelli'nin ileride eşi olacak Enrica ile bu dönemlerde tanıştı.

1994 Sanremo Festivalindeki başarısı, albümü ve konserlerinin ardından ikinci albüm yayınlanır. Albüm, ülke dışında da büyük ilgi çeker. Albümden yayınlanan ilk single "Con te partirò" Belçika'da büyük beğeni görür ve ülkede tüm zamanların en çok satan single'ı haline gelir. Üçüncü albümü "Viaggio Italiano",  global anlamda tanınmak için önemli bir adım olur.

 90'lı yıllardan itibaren hayır konserlerine özel önem vermeye başlayan Bocelli, 2011 yılında  kendi ismiyle hayır vakfını kurar. Andrea Bocelli Foundation, tıbbi araştırmalara destek sağlamaktadır.
Senin için hazırladığımız haberler