Andriy Shevchenko: "Lucescu’ya karşı saygım sonsuz"

A Milli Futbol Takımı, Ukrayna ile Antalya’da yaptığı hazırlık maçında golsüz berabere kaldı. Ukrayna teknik direktörü Andriy Shevchenko maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.
21 Kasım 2018 01:37- Son Güncelleme - 21 Kasım 2018 01:37
Google news abonelik

A Milli Futbol Takımı, Ukrayna ile Antalya’da yaptığı hazırlık maçında golsüz berabere kaldı.

Ukrayna teknik direktörü Andriy Shevchenko maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Shevchenko'nun açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Türkiye'yi çok seviyorum. Taraftarları çok iyi. Bugün beni de çok sıcak karşıladılar. Bugün çok güzel bir ortam vardı. Lucescu ile sıcak ilişkilerimiz var. Bugün oynamayan arkadaşlarımız için fırsattı. Bugün Lucescu benim gibi oynamayan oyunculara şans verdi.  U21’de oynayan 10 oyuncumuz sahaya çıktı. Maç ve oyuncularımın oyunu ve performansından memnunum.

Bugün maçta bir tek gol eksikti. Hakan Çalhanoğlu bence çok iyi bir oyuncu. Milan'a faydalı olabilir. Hakan'a başarılar diliyorum. Milan'ın bende yeri çok ayrı.

Andriy Shevchenko'nun Basın Toplantısı'ndan açıklamalar:

Burada oynamak bizim için çok olumluydu. Bugün bilgi açısından faydalıydı. Tüm oyuncuları izleme imkanı buldum. Bugün hem bizim için hem de Türkiye için gol eksikti. Maçtan ve oyuncularımın performansından memnunum. Bugünkü maç çok önemliydi. Bugünkü maçta genç oyuncularımızın performansını değerlendirmek istedik. Bugünkü maç güzel geçti. Her oyuncu kendini gösterdi. Herkes inanılmaz istekli oynadı. İki takımında isteği ve yüksek motivasyonu vardı. Türkiye beni oyuncu ve teknik adam olarak hatırlıyor. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum.

Lucescu'ya karşı saygım sonsuz. Hem iyi bir futbol adamı hem de iyi bir insan. Ona saygı duyuyorum. Shakhtar Donetsk için inanılmaz katkı sağladı. Bunu Türkiye için de yapabilir.

AJANSSPOR