Ankara Demirspor'dan şampiyonluk başvurusu!

30.03.2021 - 11:51 | Son Güncellenme: 30.03.2021 - 11:55

Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayısı konusundaki resmi açıklaması ve Türkiye Futbol Federasyonu'na başvurusu sonrasında başka kulüpler de harekete geçti. Ankara Demirspor da TFF'ye başvuruda bulunduğunu açıkladı. İşte detaylar...

Ankara Demirspor'dan şampiyonluk başvurusu!

AJANSSPOR-HABER 

Türk futbolunda 1959 öncesi şampiyonluklar konusunda tartışmalar devam ediyor. TFF 2. Lig ekiplerinden Ankara Demirspor, resmi hesabından bir açıklama yaparak Türkiye Futbol Federasyonu'na şampiyonluk başvurusunda bulunduğunu açıkladı. Detaylar haberde...

Ankara Demirspor'un şampiyonluk açıklaması

Ankara Demirspor'dan yapılan açıklamada, "Bir asra yaklaşan tarihiyle Türkiye Futbolunda önemli bir yere sahip olan, Türk futbolunun gelişmesi için emek veren Ankara Demirspor; tarihine ve taraftarına karşı sorumluluğunu yerine getirerek 1947 yılında elde edilen Türkiye Şampiyonluğunun kabul edilmesi için TFFye başvurusunu gerçekleştirdi. Taraftarımıza saygı ile duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe ve Ankaragücü açıklama yapmıştı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluşta yayınlanan be United programında açıklamalar yapmış ve Fenerbahçe'nin başvurusu üzerine, "İncelemeler yapacağız" demişti.

Ankaragücü de destekledi

Fenerbahçe'nin açıklamasından sonra Ankaragücü de 28 şampiyonluk konusunda açıklamaa yaptı ve Fenerbahçe'ye destek verdi. Ankaragücü'nden yapılan açıklamada, “Başkanımız Fatih Mert, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç ve 1959 öncesi Türkiye Şampiyonlukları bulunan Ankara bölgesi kulüplerinin başkanlarıyla bir araya geldi… 1959 öncesi TFF tarafından düzenlenen Türkiye Futbol Birinciliği’nde, kulübümüzün 1949’da, bir şampiyonluğu bulunmaktadır” denildi. 

Galatasaray karşı çıkıyor

TFF’nin, Fenerbahçe’nin şiddetle savunduğu, Galatasaray’ın ise aynı ölçüde karşı çıktığı ve başvurunun reddedilmesini istediği tartışmalı konu hakkında nasıl bir karar alacağı merakla bekleniyor. Hatırlanacağı üzere Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "İflas etmiş tüccar eski defterleri karıştırırmış. Bu başvuru reddedilmeli" demişti. 

Pasif Maden İmparatorluğu
4.4
Senin için hazırladığımız haberler