Süper Lig'e bir korona engeli daha

Son dakika MKE Ankaragücü haberleri... MKE Ankaragücü ile Atakaş Hatayspor arasında oynanacak olan maç ileri bir tarihe ertelendi. Detaylar haberimizde...
19 Ekim 2020 18:04- Son Güncelleme - 19 Ekim 2020 18:12
Google news abonelik

AJANSSPOR-HABER

TFF Süper Lig 6. hafta mücadelesinde oynanacak olan MKE Ankaragücü - Hatayspor karşılaşması koronavirüs salgını nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. 

TFF açıkladı...

TFF'den yapılan açıklamada, "Süper Lig'in 6. Haftasında oynanması gereken MKE Ankaragücü - Atakaş Hatayspor müsabakası, Atakaş Hatayspor Kulübü'nün A Takım Listesindeki Covid-19 PCR test sonuçları negatif olan oyuncu sayısının Covid-19 salgını dedeniyle müsabakalarda uygulanacak tedbirlere ilişkin talimatta belirtilen sayının altına düşmüş olması ve karantina süreleri de dikkate alınarak ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Müsabaka Türkiye Futbol Federasyonu tarafından belirlenecek ileri bir tarihte oynanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Bilindiği üzere Hatayspor'da 19 kişinin koronavirüs test sonucu pozitif çıkmış ve Erzurumspor ile oynanacak olan karşılaşma da bu yüzden ileri bir tarihe ertelenmişti. 

Hatayspor'dan açıklama

Öte yandan Hatayspor 5 oyuncunun test sonucunun negatife döndüğünü açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, "9 Ekim ve sonrasında yapılan Covid-19 testlerinde, sonuçları pozitif çıkan 6 futbolcumuzdan 5’inin test sonucu negatife dönmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.