MKE Ankaragücü, Ömer Erdoğan'ın Ardından Sedat Ağçay İle Devam Etme Kararı Aldı

Akın Ungan
17.02.2023 - 00:41 | Son Güncellenme: 17.02.2023 - 00:50

Süper Lig ekibi MKE Ankaragücü'nde teknik direktör Ömer Erdoğan ile yol ayrılığının ardından Başkan Faruk Koca, Sedat Ağçay ile devam edileceğini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig'de beklenenin altında kalan MKE Ankaragücü, teknik direktör krizi yaşadı. Ömer Erdoğan ile yolların ayrılmasının ardından takımın başına kimin geçeceği merak konusu olurken, Başkan Faruk Koca konuyla ilgili açıklamada bulundu.

"Başka hocalarla görüşmedik"

Sporanki'ye konuşan Faruk Koca, Ankaragücü'nün görüştüğü iddia edilen hocaların gündemlerine gelmediğini ifade etti. Koca, "Gündeme gelen hocalar doğru değil. Biz başka hocalarla görüşmedik" dedi.

"Sedat Ağçay ile yola devam edeceğiz"

Faruk Koca, 2020'de Ankaragücü'nde futbolculuk kariyerini sonlandıran, 2 yıl sonra ise kulüpte yardımcı antrenör olarak göreve başlayan Sedat Ağçay ile yola devam edileceğini duyurdu. MKE Ankaragücü Başkanı, "Aldığımız karara göre, Sedat Ağçay ile yola devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.

İlgini Çekebilir
Josef tüm alacaklarını bıraktı! Çin'e gidiyor
Habere Git

Açıklamasına devam eden başkan, "Kendisi zaten futbolu bıraktıktan sonra hep takım içindeydi. Biz de onu bırakmadık. Sonra da yardımcı hoca oldu" ifadelerini kullandı.

"Futbolcular da onu istiyor"

"Takımda yer alan futbolcuların da Ağçay'ı istediğini kaydeden Koca, "Şöyle bir atmosfer oluştu; futbolcular da onu istiyor. Futbolcular da yeni bir hocayla nasıl bir tabloyla karşılaşacaklarını bilmedikleri için Sedat hocayla devam edilmesinden memnun oldular" dedi.

Senin için hazırladığımız haberler