Ankaragücü'nden FIFA, transfer ve puan silme cezası açıklaması!

7 Kasım 2019 20:58- Son Güncelleme - 7 Kasım 2019 20:58
Google news abonelik

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü’nün Başkan Yardımcısı Tamer Açar, FIFA’da kendilerini bekleyen dosyaların olduğunu ve riskleri ortadan kaldırmayı amaçladıklarını açıkladı. Ankaragücü’nün FIFA’da kaç dosyası var? Ankaragücü’ne -3 puan ceza mı gelecek? Transfer tahtası açılırsa Ankaragücü kaç transfer yapacak? İşte bu sorular yanıt buldu.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Tamer Açar’ın açıklamaları şu şekilde:

Tamer Açar: ”FIFA’da bizi bekleyen dosyalarımız var”

Bizim en büyük gücümüz taraftarımız. Taraftarın içinden geliyoruz. Başkanımız da ben de taraftar derneklerinde görevler yaptık. Taraftarlarımızın desteğini aldık ve bu zorlu görevi kabul ettik. Transfer tahtasıyla ilgili çalışmalarımız olacak. FIFA’da bekleyen dosyalarımız ve -3 puan alma riski konusunda sıkıntılar var. FIFA’da 4 tane dosya var acil olan ama arkası gelecektir.

Tamer Açar: ”-3 puan silme cezası almak istemiyoruz”

Tamer Açar: ”-3 puan silme cezası almak istemiyoruz”

FIFA’ya bizi şikayet eden oyuncularla ilgili konuşmaya gerek yok. 4 tane dosya bizi FIFA’da bekliyor. Biraz sıkıntılı bir süreç yaşayacağız. Kulübün başka borçları da var. -3 puanla karşılaşma durumumuz var. Bunu çözmemiz gerekiyor. Puan cezası almak istemiyoruz. Aşama aşama ilerliyoruz. Bu dosyalardan sonra ikinci aşamaya bakacağız. Şimdiki planımız bu. Bu süreci aşmak istiyoruz.

Tamer Açar: “Mansur Bey ile önümüzdeki hafta görüşeceğiz”

Tamer Açar: “Mansur Bey ile önümüzdeki hafta görüşeceğiz”

Verilen sözler her zaman var. Ama uygulama ve gerçekleşen durum yok. Büyükşehir Belediye Başkanımız ile önümüzdeki hafta görüşeceğiz. Bizim de başkanımız. Şehrin ağabeyi. Onun da desteğini isteyeceğiz. Fakat; şu anda gelen herhangi bir yardım yok. Mansur Bey bizim için kıymetli. Daha önce de beyanları var. Elinden geleni yapacağına eminim.

Tamer Açar: ”Kötü şartlara alıştık, bağışıklık kazandık”

Başakşehir maçından 3 puanla dönebiliriz. Neden olmasın? Kötü şartlara alıştık. Bağışıklık oldu. Karakterli oyuncularımız var. Kongre sabahından beri bir aradayız. Şanssız bir Antep yenilgisi aldık. Rakip hoca bile galibiyeti hak etmediklerini söyledi. Başakşehir maçından iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz. Başakşehir’in Avrupa Ligi’nde maçı var. Elbette başarılı olsunlar. Yorgun olmaları bizim için avantaj gibi görülebilir ama Türkiye’yi temsil eden takımlar başarılı olsun.

Ankaragücü kaç transfer yapacak?

Ankaragücü kaç transfer yapacak?

Kaç transfer yapacağımızı konuşmak yanlış olur. Ciddi problemler var. Biz söylediklerimizi uygulamak zorundayız. O açıdan bunu sonraki dönemde konuşmak çok daha makul olacaktır.