"Anlaşmamızın son gününe kadar buradayım"

Son dakika Fenerbahçe transfer haberi.. Arsenal'deki geleceği belirsizliğini koruyan ve Fenerbahçe'nin transfer gündeminde yer aldığı ileri sürülen Mesut Özil, Arsenal'den ayrılmayacak. İşte detaylar..
13 Ağustos 2020 09:57- Son Güncelleme - 13 Ağustos 2020 10:08
Google news abonelik

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Arsenal'den ayrılacağı konuşulan Mesut Özil, kalan 1 yıllık sözleşmesini tamamlayacağını söyledi. 

Kuzey Londra ekibinin haftalık 350 bin pound kazanan Mesut Özil'e başka bir kulübe bonservis ücreti olmadan gitme ve anlaştığı kulüpten alacağı maaş ile bu sezon kazanacağı maaş arasındaki farkı ödeme garantisi verdiği iddia edilmişti.

Geleceği hakkında The Athletic'e konuşan 31 yaşındaki Türk asıllı Alman yıldız, "Benim pozisyonum net. Anlaşmamızın son gününe kadar buradayım ve bu kulüp için sahip olduğum her şeyi vereceğim" dedi.

Daha önce takıma geri döndiğini ve bunu yeniden yapabileceğini söyleyen Mesut, "Böyle durumlar beni asla kırmaz, sadece beni daha güçlü kılar. Takıma geri dönebileceğimi geçmişte göstermiştim ve bunu tekrar göstereceğim" diye konuştu.

 

Sözleşmesine saygı duyulması gerektiğini ifade eden tecrübeli futbolcu, "Ne zaman gideceğime ben karar veririm, başkaları değil. İki ya da üç yıllık sözleşme imzalamadım, dört yıl için imza attım ve buna herkes tarafından saygı duyulmalı" açıklamasını yaptı.

Pandemi arası sonrası Arsenal'de forma giymeyen Mesut Özil işlerin kendisi için zor olduğunu vurgulayarak, "İşler açıkçası zor oldu ama Arsenal'i seviyorum, orada çalışmayı seviyorum, kulüpteki insanları seviyorum - gerçek insanları, uzun zamandır birlikte olduğum insanları - ve Londra'yı seviyorum, burası benim evim" ifadesini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.