Antalyaspor açıkladı: "Sangare için birçok takımdan teklif aldık"

08.05.2020 - 16:34 | Son Güncellenme: 08.05.2020 - 16:48

Fraport TAV Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, liglerin başlaması, Charles'in geri dönüşü, antrenman durumu, Nazım Sangare - Galatasaray transfer iddiaları, Podolski ve Sinan Gümüş transfer iddiaları hakkında neler söyledi? İşte detaylar...

Fraport TAV Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar'a flaş açıklamalarda bulundu. Süğlün'ün açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Başlama kararına olumlu yaklaşıyoruz"

Liglerin başlama kararını ile sözlerine başlayan Süğlün, "Liglerin oynanmasından yanayız. Başkanımız da bu yönde açıklama yapmılştı. İnsan sağlığını zarara uğratacak olaydan da kaçınmak lazım. Federasyon bu kararı aldıysa önlemler alınıyor demektir. Başlama kararına olumlu yaklaşıyoruz.

Her kulübün kendi açısından birtakım düşünceleri var. Sağlık problemi olmadığı sürece kalan maçların oynanması gerekiyor. Bir sağlık sorunu olmayacaksa bizce oynanması gerekiyor. Sağlık problemi yoksa neden oynanmasın? Kulüplerin çoğunluğu oynanması yönünde. Çok büyük bir ekonomi, zaten çok büyük darbe yemiş durumda sektörler, futbolda bunun içinde. Ben doğru buluyorum bu kararı. dedi. 

Charles'in ülkeye gelişini değerlendiren Süğlün, "Charles henüz dönmedi, dönme sıkıntısı da var. Brezilya'da virüs yüksek seviye seyrediyor, hava sahası da kapalı ama geri getirmek için çalışmalarımız devam ediyor." şeklinde konuştu. 

Antrenman durumu

Antrenmanlara başladıklarını belirten Süğlün, "Oyuncuların ve herkesin koronavirüs testleri yapıldı ve negatif çıktı. Bugün saat 18:00'de ilk idmanlarını yapacaklar." dedi. 

"Podolski Türk aşığı"

Podolski'nin burayı sevdiğini kaydeden Süğlün, "Her gün beraberiz, inanılmaz neşeli. Türkleri çok seviyor, burayı çok seviyor. İnanılmaz Türk aşığı birisi. Türkiye'nin market değeri açısından da sosyal medyada paylaştıkları çok önemli." açıklamasını yaptı. 

Galatasaray - Nazım Sangare iddiaları hakkında...

Nazım Sangare'nin Galatasaray'a transfer iddiaları hakkında konuşan Süğlün, "Bize gelmiş bir teklif yok. Ligler tamamlanmadı ve transfere bakacak şu an bir durum yok. Bize Galatasaray'dan bir teklif gelmedi, daha önce bununla ilgili bir açıklama yapmıştık. Kulüp ve oyuncunun menfaatleri açısından gelecek her teklife açığız. Bize gelmiş bir teklif yok. Birçok kulüpten Nazım Sangare için teklif gelmişti. Sadece Galatasaray'dan değil. Çok resmi bir teklif olduğu zaman inan hepinizle paylaşırız. Nazım'la yeni sözleşme yapıldı 2022 yılına kadar. Nazım çok değerli bir oyuncu. Menfaatleri doğrultusunda biz de onun önünü açarız. Her oyuncu büyük takımlarda forma giymek ister. Burada da çok mutlu olduğunu biliyorum. Resmi teklif gelmediği sürece iddiaların bizim için bir değeri olmadığını düşünüyoruz. " dedi. 

Sinan Gümüş, Fenerbahçe'ye...

Son olarak Sinan Gümüş'ün Fenerbahçe'ye transfer durumunu değerlendiren Süğlün, "Ali Koç ile Ali Şafak Öztürk arasında bir görüşme olduğuna dair bir şey duymadım. Sinan şu an zaten Genoa'nın sözleşmeli oyuncusu. Bizle devam etmek istediğini net bir şekilde biliyoruz. Böyle bir bilgi olsa başkanımız bizimle paylaşırdı." ile sözlerini tamamladı. 

Senin için hazırladığımız haberler