Antalyaspor transfer yasağı tehlikesini atlattı

Antalyaspor'un, 2017-2018 sezonunda formasını giydiği Johan Djourou'nun alacakları sebebiyle çok büyük bir tehlike atlattığı açıklandı.
14 Ocak 2020 12:56- Son Güncelleme - 14 Ocak 2020 13:39
Google news abonelik
Antalyaspor transfer yasağı tehlikesini atlattı

Antalyaspor'un, 2017-2018 sezonunda formasını giydiği Johan Djourou'nun alacakları sebebiyle çok büyük bir tehlike atlattığı açıklandı.

Koza TV'den ekranlara gelen Kale Çizgisi programında Koray Geçgel'in konuğu olan Antalyaspor Futbol Şube Sorumlusu Aytaç Altay, bir önceki Kulüp Başkanı Cihan Bulut döneminde alacakları ödenmediği gerekçesiyle sözleşmesini tek taraflı fesih eden İsviçreli futbolcunun şikayetiyle birlikte büyük bir ceza ile karşı karşıya kaldıklarını açıkladı.

İsviçreli futbolcunun, şikayeti üzerine FIFA'nın Kırmızı-Beyazlılara 3.5 milyon Euro ve 3 yıl transfer yasağı cezası verdiğini açıklayan Altay, İdari Menajer Servet Çavuşoğlu'yla beraber futbolcuyu ikna etmeyi başardıklarını söyledi. FIFA'nın normalde ödenmesi gereken miktarın 3 katı ceza kestiğini söyleyen Altay, "FIFA'dan net bir karar çıktı. Kulübümüze bu tebliğ edilince Servet Çavuşoğlu ile birlikte İsviçre'ye beraber gidip oyuncunun kendisiyle bire bir görüştük. 3.5 milyon Euro para ve 3 yıl transfer yasağı geldi. Transfer yasağının kaldırılması ve bu ödemenin düşürülmesi için oyuncuyu ikna ettik. Eğer ikna edemeseydik, 3 yıl boyunca transfer yasağı alacaktık" dedi.

Genoa 2 milyon Euro teklif etmişti

Johan Djourou, Kırmızı-Beyazlıların formasını giydiği dönemde İtalya'nın Genoa takımından 2 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer teklifi almış ve dönemin Başkanı Cihan Bulut, İsviçreli futbolcunun satışına onay vermedi. Gelen teklife rağmen takımda tutulan deneyimli futbolcu, verilen sözlerin tutulmaması üzerine sezon sonunda sözleşmesini tek taraflı fesih ederek İtalya'nın Spal takımına transfer oldu.

Fesih ile birlikte FIFA'ya başvuran İsviçreli futbolcu haklı bulunurken, Antalyaspor Kulübü büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı. Yaşanan gelişmelerle birlikte devreye giren İdari Menajer Servet Çavuşoğlu'nun, FIFA'nın verdiği cezanın 2.1 milyon Euro'sundan futbolcuyu vazgeçirdiği ve borcun da 12 taksitte ödenmesi için anlaşma sağladığı öğrenildi.

AJANSSPOR

Salon futbolunda böyle bir gol görmediniz