Antalyaspor'da Başkan Aziz Çetin İstifa Etti! Yeni Başkan Belli Oldu...

İsa Kethüda
14.03.2023 - 12:34 | Son Güncellenme: 14.03.2023 - 14:45

Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’da Başkan Aziz Çetin'in görevi bırakma kararı aldığı yerine Başkanvekili Sabri Gülel’in oturacağı belirtildi. İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Sezona ilk 5 hedefiyle başlayan, ancak hedeflerin uzağında kalan Antalyaspor’da flaş bir karar alındı. Maddi olarak da zor günler geçiren Kırmızı-Beyazlılarda Başkan Aziz Çetin, görevi bırakma kararı aldı. Bir süredir görevi bırakmayı planlayan Çetin, yönetim kurulunu olağanüstü toplantıya davet ederken, 13.00'te başlayacak toplantının ardından resmi açıklama yapılacak. 

Sabri Gülel başkan olacak

Aziz Çetin’in boşaltacağı koltuğa Başkanvekili Sabri Gülel oturacak. Olağanüstü genel kurulun yapılmayacağı Antalyaspor'da yeni başkan yönetim kurulunun oylarıyla kendi içinde belirlenecek. 

Mali durum iç açıcı değil

Aziz Çetin’in görevi bırakma kararında mali durumların ve başarısızlığın öne çıktığı öğrenilirken, ciddi bir borç yükünün oluştuğu öğrenildi. Aylardır futbolcu maaşlarının ödenemediği Antalyaspor’da güncel borcun 500 milyon TL’ye ulaştığı, sezon sonu itibariyle de bu rakamın 700 milyon TL’ye ulaşabileceği kaydedildi. Aziz Çetin döneminde Antalyaspor’un sabit gelir kaynağı olan benzin istasyonu da ipotek edilirken, kulübün tüm gelir kalemlerinin tükendiği öğrenildi.

1.4 puan ortalamasıyla bırakıyor

Mustafa Yılmaz’ın görevi bırakma kararının ardından tek aday olarak seçime giren Aziz Çetin, 31 Mayıs 2021 tarihinde başkanlık koltuğuna oturdu. 

İlgini Çekebilir
Gözlemciler, Sevilla maçında 4 F.Bahçeli yıldızı takip edecek!
Habere Git

62 maçta Antalyaspor Başkanı olarak tribünde yer alan Çetin; 24 galibiyet, 15 beraberlik ve 23 yenilgiyle 1.4 puan ortalaması gördü.

3 transfer sezonunda 37 transfer yaptı

Göreve gelmesinin ardından sezonun ilk 8 haftasında Ersun Yanal ile teknik direktör olarak çalışan Aziz Çetin, sonrasında deneyimli teknik direktörle yollarını ayırdı. 

Nuri Şahin’in futbol sorumlusu olarak olduğu dönemde de başkanlık koltuğunda bulunan Aziz Çetin, görev süresinde 3 transfer dönemi görürken, 37 yeni futbolcuyu kadroya dahil etti.

İlgini Çekebilir
Galatasaray ve Fenerbahçe transferde karşı karşıya! Teklif yapıldı...
Habere Git

Çetin: "Değişim zamanının geldiğini düşünüyorum"

Başkan Aziz Çetin, konuyla ilgili Demirören Haber Ajansı'na konuştu. Yönetim kurulu toplantısına istifa etme niyetiyle girdiğini ifade eden Çetin, "Bu bir bayrak yarışı. Değişim zamanının geldiğini düşünüyorum. Hem Antalyaspor A.Ş hem de Antalyaspor Derneği başkanıydım. Ancak gördüm ki bazı projelerin yapılabilmesi için derneğe daha fazla zaman ayırmam gerekiyor.

O yüzden kulüp başkanlığından istifa edeceğim. Dernekteki görevimi bu şartlarda daha iyi yerine getireceğim. Kulüp başkanlığına gelecek olan kişi de zaten yabancı değil, aramızdan bir arkadaşımız olacak" ifadelerini kullandı.

Antalyaspor'dan resmi açıklama

Antalyaspor'dan resmi açıklama geldi. Kulüpten yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Antalyaspor A.Ş'nin bugün gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında; 31 Mayıs 2021 tarihinden itibaren başkanlık görevini yürüten Sn. Av. Aziz Çetin'in görevi bırakma kararı almasından sonra başkanlık görevine Sn. Sabri Gülel'in getirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Sn. Av. Aziz Çetin Antalyaspor Kulübü Derneği Başkanı olarak görevine devam edecektir. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız"

Senin için hazırladığımız haberler