AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Antalyaspor'dan Trabzonspor'a verilen ceza sonrası 11 saniyelik cevap

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 07 May 2022 - 14:01 / Son Güncelleme : 07 May 2022 - 14:12

Antalyaspor'un iki futbolcusunun darp edildiği iddia edilen maç için saha olayları nedeniyle Trabzonspor'a 368 bin lira ceza kesilirken, Başkan Aziz Çetin ilk kez konuştu.

Koray GEÇGEL - AJANSSPOR 

Trabzonspor'un şampiyonluğunu ilan ettiği Fraport TAV Antalyaspor maçındaki olaylar nedeniyle bordo-mavili kulübe toplam 600 bin lira para cezası uygulandı. TFF'den yapılan açıklama, Fraport TAV Antalyaspor müsabakasında bordo-mavililere taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 368, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması sebebiyle 50, talimatlara aykırı hareket gerekçesiyle 32, kulüp başkanının 1. güvenlik bariyeri dahilinde yayıncı kuruluş haricinde röportaj vermesinden dolayı 150 bin olmak üzere toplamda 600 bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.

PFDK kararları sonrası Antalyaspor cephesinde başkan Aziz Çetin, ilk kez konuştu. Lider Haber TV'ye telefonla bağlanan Başkan Aziz Çetin, olaylar ve kesilen cezayla ilgili olarak 11 saniyelik bir cevap verdi.

 

Başkan Aziz Çetin'in açıklamaları şu şekilde:

 

"Tüm Türkiye'nin gözleri önünde oldu zaten olanlar. Çok da fazla açıklama yaparak da işi uzatmak istemiyorum. Genel olarak cezanın yetersiz olduğunu ve kamu vicdanını tatmin etmediğini düşünüyorum. Tek söyleyeceğim bu."

Antalyaspor-Trabzonspor maçında neler yaşanmıştı?

Fraport TAV Antalyaspor'dan Trabzonspor ile oynanan karşılaşmanın son dakikalarında maçın bittiğini düşünen Trabzonspor taraftarları oyun alanına girdi. Oyun alanının boşaltılmasının ardından mücadele kaldığı yerden devam etti ve maçın son düdüğüyle birlikte sahaya inen Trabzonspor taraftarlarının bazılarının Sherel Floranus ve Ruud Boffin’i darp ettiği öğrenildi.

Başkan Aziz Çetin, “Sahaya giren bazı taraftarlar futbolcularımız Floranus ve Boffin’e vurdu. Türk futbolunu kaosa sokmamak için takımı sahadan çekmedik. Verilecek cezanın takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.