Antalyaspor'dan Fredy Hataysporlu Ruben Ribeiro'nun Depremde Pencereden Atladığını Söyledi

Burak Alaca
08.02.2023 - 20:46 | Son Güncellenme: 08.02.2023 - 21:15

Antalyasporlu Fredy, deprem sırasında yaşadıklarını anlattı.. Angolalı futbolcu, Hatayspor’dan Ruben Ribeiro’nun duvarların çatlamasıyla pencereden atladığını söyledi.

Antalyaspor'dan Fredy Hataysporlu Ruben Ribeiro'nun Depremde Pencereden Atladığını Söyledi

AJANSSPOR – DIŞ HABER

Yaşanan deprem felaketi sonrasında duygularını Portekiz medyasından Tribuna Expresso’ya anlatan Antalyaspor’un Angolalı futbolcusu Fredy Ribeiro, psikolojik olarak kötü durumda olduğunu söyledi. Deprem olduğunu, Portekiz’de bulunan eşinin telefonuyla öğrendiğini ifade eden Fredy, yaşananların ardından hemen Hataysporlu Ruben Ribeiro’yu aradığını söyledi.

"Pencereden atlamak zorunda kalmış"

Portekizli oyuncunun kendisine söylediklerini aktaran Fredy, “Ruben, duvarlar çatlamaya başladığında pencereden atlamak zorunda kaldığını söyledi. Evi yüksekte olmadığı için sakatlık yaşamamış. Hatayspor Sportif Direktörü Taner Savut’tan halen haber yok. 15 voleybolcu hayatını kaybetti. Çeşitli branşlardan kayıp sporcular var. Alanyaspor’dan Wilson Eduardo’yla da konuştum. Onlar depremi hissetmişler, ancak hasar olmamış” diye belirtti. 

Bağışta bulundular

Yaşanan felaketle birlikte takımın 4 kaptanının kulübe davet edildiğini söyleyen Fredy, kulüp olarak yardım kampanyası başlattıklarını ve destek beklediklerini söyledi. Futbolcuların da destek verdiğini söyleyen Fredy, “Her oyuncu belli bir bağışta bulundu. Böylece giysi, battaniye, yiyecek, su gibi temel malzeme ve mallarla dolu bir kamyon gönderdik” diye belirtti. 

İlgini Çekebilir
Antalyaspor’un afet bölgesine yardımları devam ediyor
Habere Git

"TFF'den şaşırtıcı karar"

Takım olarak çalışmaya başlayacaklarını ifade eden Fredy, “Türkiye Futbol Federasyonu, şaşırtıcı bir şekilde maç planlamasını yaptı. Antrenmana katılmak herkesin kendi takdirine bırakıldı ama 10 gün sonra maç var. Çalışmak gerekiyor” sözlerine yer verdi. 

Ayrılmayı düşünmüyor

Yaşanan felaket sebebiyle Türkiye’den ayrılmayı düşünmediğini ifade eden Fredy, “2024 yılında bitecek sözleşmemi tamamlamayı düşünüyorum. Deprem, bir doğa olayı. Her yerde meydana gelebilir” diye belirtti.

Türkiye'de 5. yılı

Ocak 2018'de Portekiz ekibi B Sad'tan Antalyaspor'a transper olan 32 yaşındaki oyuncu Türkiye'de 5 yılını geçiriyor. Orta saha oyuncusu Antalyaspor formasını toplamda 139 kez sırtına geçirdi.

İlgini Çekebilir
Antalyaspor tesislerini depremzedelere açtı
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler