Antonio Lobato, Michael Schumacher şakası yüzünden tepkilerin odağı oldu

Aleyna Gürgen
26.09.2023 - 15:43 | Son Güncellenme: 26.09.2023 - 15:53

İspanyol Formula 1 gazetecisi Antonio Lobato’nun bir programda Michael Schumacher hakkında yaptığı şaka tepki çekti. Lobato tepkilerin ardından özür diledi.

Antonio Lobato, Michael Schumacher şakası yüzünden tepkilerin odağı oldu

DAZN’da yayınlanan bir programdaki anlar sosyal medyada gündem oldu. Programda konuşan gazeteci Antonio Lobato yaptığı bir şakada Michael Schumacher’in sağlık durumu ile dalga geçtiği için tepki gördü ve bir özür videosu yayınladı.

10 yıldır sır gibi saklanıyor

Michael Schumacher, 2013’te büyük bir kaza geçirdi. Alman Formula 1 pilotunun geçirdiği kazanın üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen son durumu hakkında bir bilgi yok. Schumacher, 2014’te ailesinin yanına, ABD’nin Wisconsin eyaletinde götürüldü. Eşi Corrina ve sağlık ekibi desteği ile yaşamını sürdüren eski pilotun ailesi Schumacher’ın sağlık durumunu sır gibi saklıyor.

Shumacher felç mi geçirdi?

Michael Schumacher’ın ailesi ünlü F1 pilotunun sağlık durumu hakkında resmi bir açıklama yapmadı. Alman pilot hakkında net bir bilgi edilememesi bazı söylentileri de beraberinde getirdi. İddialara göre Schumacher kazanın ardından felç geçirdi ve sadece gözleri ile iletişim kurabiliyor. 

İlgini Çekebilir
Formula 1'de şampiyon belli oldu!
Habere Git

“Babamla konuşabilmek için her şeyi verirdim”

Michael Schumacher’ın oğlu Mick 2021’de verdiği bir röportajda “Babamla konuşabilmek için her şeyi verirdim.” ifadeleriyle babasının felç geçirdiği iddialarını güçlendirdi.

Programda skandal şaka

DAZN’da yayınlanan bir programda ise Schumacher hakkında bir tepki çeken bir olay yaşandı. İspanyol F1 gazetecisi Antonio Lobato program sırasında Toni Cuquerella'nın, "Adrian Newey titresin çünkü Antonio Lobato geliyor." sözlerine karşılık "Bırakın Michael titresin ama Michael değil çünkü o titreyemez." diyerek bir skandala imza attı. Programda diğer isimlerinde güldüğü ifadeler sosyal medyada yoğun tepki gördü.

"Çok ileri gittim, şaka yapmak istememiştim"

Antonio Lobato tepki çeken ifadelerinin ardından yayınladığı bir video ile kamuoyu ve Michael Schumacher ailesinden özür diledi. Lobato, Hürriyet’in derlediği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle dün, Japonya Grand Prix programı sırasında herhangi bir kötü niyetim olmadan bir hata yaptığımı itiraf etmeliyim. Bu sadece saf bir sakarlıktan, kendimi doğru ifade edemememden kaynaklanan bir hataydı. Belki de çok fazla saat ayakta kaldığım ve Madrid'deki ‘jetlag’den kaynaklandı - ki bu bir mazeret değil.”

“Yarış sonrasında Noemi de Miguel, Pedro de la Rosa, Toni Cuquerella ve Red Bull ile Takımlar Şampiyonu olan Paul Monaghan ile röportaj yapmıştık. Paul Monaghan benim iyi bir arkadaşımdır. Fernando'nun (Alonso) 2004'te pist mühendisiydi.”

İlgini Çekebilir
VİDEO - Yarışı kazan, kupayı öp; sonucu gör!
Habere Git

“Kaç şampiyonluğu olduğundan bahsediyorlardı, ben de 'Red Bull'da var, çünkü Fernando 2004'te Renault'da şampiyonluk kazanamadı' dedim ve sonra Toni Cuquerella ve Pedro bana takılmaya başladılar, 'Tabii, tabii, Paul Monaghan'dan daha fazla dünya şampiyonluğun var' dediler. Biraz şaka yapmaya devam ettim ve sonra Cuquerella bana Adrian Newey'nin endişelenmesi gerektiğini, onun daha fazla şampiyonluk gördüğünü söyledi.”

“Bana Adrian Newey'den bahsetiklerinde, elbette Formula 1 dünyasında birçok şampiyonluğu olan, teknik alanda Adrian Newey gibi bir efsane olan başka bir referans aramaya çalıştım. ‘Evet, evet, evet, Adrian Newey endişelenmeli’ “dedim ve aklıma Michael Schumacher geldi. Belki de ona duyduğum büyük hayranlıktan dolayı ve rekorlar, unvanlar, galibiyetler sebebiyle. Çünkü bir numara olmak söz konusu olduğunda çoğu kişinin aklına yedi dünya şampiyonluğu olan ve Formula 1 tarihinde en çok zafere sahip ikinci pilot olan Michael Schumacher gelir.”

“Onun adını verdiğim için pişman değilim ama bunu yaparken sadece F1'deki tarihi dehaya ve efsaneye bir referans arıyordum, ama Lewis Hamilton demeliydim. Michael Schumacher'in kendisi ve ailesi için yeterince karmaşık bir durumu var. Kendimi düzeltmek istedim ve o anda bir cümle ortaya çıktı. Sanırım beni can kulağıyla dinleyenler frene basmaya çalıştığımı anlayacaklardır.”

“Olay şu ki çok ileri gittim ve iyi, doğru ve ince olmayan bir ifade kullandım. Şaka yapmak istememiştim. Michael Schumacher ile dalga geçmek istemedim. Beni tanıyan ve nasıl biri olduğumu bilen herkesin böyle bir konuda asla şaka yapmayacağımı gayet iyi bildiğini düşünüyorum. Hata yaptım. "Bilin diye söylüyorum, o cümleyi kurduğumda kendime kızan ilk kişi benim. Kendime, 'Bunu nasıl söylersin dostum, yanlış yorumlanacak. Demek istediğin bu değildi. Başka bir şey söylemek istedin ve doğru çıkmadı' dedim.”

Senin için hazırladığımız haberler