"Antrenmanlara başlayan kulüpleri samimi bulmuyorum!"

4 Mayıs 2020 22:22- Son Güncelleme - 4 Mayıs 2020 22:30
Google news abonelik

TFF 1. Lig ekiplerinden Bursaspor'un teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Bein Sports'a özel açıklamalarda bulundu. İşte Ajansspor'un sizler için derledikleri...

AJANSSPOR

"Antrenmanlara başlayan kulüpleri samimi bulmuyorum!"

Antrenmanlara başlayan kulüpleri samimi bulmadığını söyleyen İbrahim Üzülmez: "Şu andaki çalışmalara bireysel olarak evde gidiyor. Çünkü sağlık bakanımızın, yarın bilim kuruluyla yapacağı toplantıyı bekliyoruz. Bizim içerisinde bulunduğumuz futbol camiası farklı bir camia. Biraz özeleştiri yapmak gerekiyor. Olayların en başında, daha ülkemizde 3 vaka varken hepimiz itirazlarda bulunduk. Maçların neden iptal olmadığına dair serzenişlerde bulunduk. Vaka sayısı ortadayken, TFF net bir tarih vermemiş olmasına rağmen takımlarımızın antrenman yapmalarını ve 3'er-4'er gruplar halinde çalışmalarına başlamasını çok anlayışlı karşılamıyorum. Çünkü yarınki toplantıdan sonra TFF, bizlere belirli bir zaman verecektir. Verilen zaman içerisinde de takımımı en iyi şekilde hazırlayacağımdan kimsenin şüphesi olmasın."

"Ülkemizde 3 vaka varken farklı söylentiler içerisine olup, 100 bin vaka varken antrenmanlara başlayan kulüplerin yaptıklarını biraz samimiyetsiz buluyorum. Futbol camiası böyle farklı kararlar alabiliyor. Bursaspor olarak bizim yapmamız gereken şey: Yarın TFF'nin vereceği karara göre takımımızı toplamak. Bugün Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalar ve yavaş yavaş normal hayata dönmeye başlamamız sonucunda muhtemelen liglerin oynanacağını düşünüyorum. TFF'nin aldığı karardan sonra takımların sezona hazır olmaları için belirli bir süre verilecektir. Biz de bu süre içerisinde en iyi şekilde hazırlanacağız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın."

"Oyuncular tedirgin..."

Ligin geri kalanında sadece fizik anlamında değil, mental olarak da hazır olmaları gerektiğini hatırlatan deneyimli teknik adam: "Oyuncuların hazır olması için 4 haftalık bir süre bizim için yeterli olacaktır. Çünkü 6 haftalık bir programımız kaldı. O süre içerisinde gerekli planı yaparız, yapıyoruz da. Biz kendimize inanıyoruz. Takımımızın potansiyeline güveniyoruz. Yarın alınacak kararlara göre de kendimizi sezonun geri kalanına en iyi şekilde hazırlayacağız. Oyuncuları mental açıdan lige hazırlamak bizim için kolay olmayacaktır. Sadece fiziksel anlamda değil, mentalite anlamında da hazır olmamız gerekiyor. Ligler oynanmaya karar verildiği zaman bizim ilk maçımız Keçiören deplasmanı. Biz deplasmana giderken 6 saatlik bir otobüs yolculuğu yapacağız. 6 saatlik bir otobüs yolculuğunda 3 kez de mola vereceğiz. Böyle bir ortamda oyuncunun tedirgin olmama şansı var mı? Yok. Kimsenin net bir şekilde bilmediği gibi ben de neler olacağını bilmiyorum."

"İnşallah hep beraber mutlu sona ulaşacağız"

Sezon sonunda mutlu sona ulaşmak istediğini söyleyen Üzülmez: "Bursaspor, büyük bir camia. Bursaspor camiasının yeri Süper Lig'dir. Hem bizler hem de oyuncular, bu mantalite içerisinde kalan 6 haftayı en iyi şekilde bitirip, inşallah hep beraber mutlu sona ulaşmak istiyoruz."

LeBron James - Ters Değirmen Smaçları | NBA 2015/16 - 2019/20