"Aptalca bir davranıştı"

Bundesliga'da maçlar seyircisiz bir şekilde başlamıştı. Augsburg teknik direktörü Heiko Herrlich, karantina otelinden diş fırçası ve krem almak için çıkmış ve ceza almıştı. Herrlich, öz eleştiride bulundu.
20 Mayıs 2020 14:11- Son Güncelleme - 20 Mayıs 2020 14:16
Google news abonelik
"Aptalca bir davranıştı"

EMRAH KARALİNÇ/AJANSSPOR

Almanya Ligi ekiplerinden Augsburg'un teknik direktörü Heiko Herrlich, karantina otelinden diş fırçası ve krem almak için ayrılmıştı. Bu gelişmenin ardından hem antrenmanlara hem de Augsburg'un sahasında Wolfsburg ile oynadığı maçta takımın başında sahaya çıkamamıştı. Herrlich, dikkat çeken sözler sarf etti.

Herrlich: "İki kat aptalca davranış"

Koronavirüs testlerinin iki kez negatif çıktığını belirten Heiko Herrlich, karantina ihlaliyle ilgili bir öz eleştiri yaptı. 48 yaşındaki teknik adam, "Saf, aptalca bir davranıştı. Ne derseniz deyin. Karantina sırasında alışveriş yaptığımı basın toplantısında özgürce söyledim. Dolayısıyla iki kat aptalca oldu" ifadelerini kullandı.

Herrlich: "Kendim de bu halime gülerdim"

Ayrıca Augsburg teknik direktörü, "Eleştirileri haklı buluyorum. Alaycılığa, alay edilmesine katlanabilirim. Kendim de muhtemelen bu halime gülerdim" diye konuştu.

Schalke maçını beklemek zorunda

Almanya'da bilindiği gibi koronavirüs tehdidi sebebiyle katı kurallar uygulanıyor. Herrlich, kuralları çiğneyerek yeni takımının başındaki ilk sınavı kaçırdı. Wolfsburg'a 2-1 mağlup olan Augsburg'un yeni teknik direktörü, Pazar günü deplasmanda Schalke 04 ile oynayacakları maçı bekliyor.

Free Kick Golleri | Bundesliga - 2019/20 - (01-25. Hafta)