Aram Markaroğlu: Fenerbahçe'nin 400 milyon euro borcu var deniyor ama...

5 Haziran 2018 17:52- Son Güncelleme - 5 Haziran 2018 15:01
Google news abonelik

Fenerbahçe Kulübü Divan Kurulu üyesi ve yeni başkan Ali Koç’un seçim ekibinde yer alan Aram Markaroğlu, sarı-lacivertlilerin gündemini değerlendirdi. Markaroğlu, Ali Koç ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Aram Markaroğlu’nun açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Markaroğlu: Fenerbahçe'de bundan sonra her şey daha güzel olacak

Fenerbahçe’de bazı şeyler değişti. Biz bu değişimin anlaşarak olmasını diliyorduk ama sıkı bir seçim sürecine girdik ve onları geride bıraktık. Şimdi yeni bir sürece merhaba dedik, inşallah bundan sonra her şey daha güzel olacak.

"Fenerbahçe'nin gerçek borcu 400 milyon Euro'nun üstünde"

"Fenerbahçe'nin gerçek borcu 400 milyon Euro'nun üstünde"

Ali Koç’a kesinlikle sabır gösterilmesi gerekiyor. Kulübün 400 milyon Euro borcu var deniyor ama maalesef gerçek borç bunun daha da üzerinde. Hepsini Ali Koç’un ödeyecek hali yok ancak maddi anlamda elinden gelen desteği verecektir. Bir kısmı ödenecek ve faizin önü kesilecek. Elimizdeki imkanlarla transferler yapılacak. Ben Ali Koç’un dokunuşları ile Fenerbahçe’nin şampiyonluğa oynayacağına da inanıyorum.

"Sponsorlar güven arar, bu da Ali Koç'ta var"

"Sponsorlar güven arar, bu da Ali Koç'ta var"

Sponsorlarla ilgilenme işini Ali Koç bizzat kendisi yürüttü. Sponsorlar güven arar, bu güveni de Ali Bey’de buldukları kesin. Zaten kendi firmalarını da Fenerbahçe’nin pek çok branşına sponsor yapacak. Kulüp bu sıkıntılı süreci yavaş yavaş geride bırakacak. Tam bir düzlüğe çıkmak ise bu dönemi yani 3 seneyi bitirecek gibi duruyor. Ali Koç ile yakın bir çalışmamız oldu ancak biz seçim çalışmalarıyla ilgilendik. Bütün yükü kendisi çektiği için projelerle ilgili bazı açıklamaları da onun yapması daha doğru.

"Aziz Yıldırım'ı yıpratmaya devam etmek doğru değildir"

Aziz Bey 20 sene hizmet etti, hapis yattı ancak son senelerde işler yolunda gitmedi ve camia bir değişikliğe gitti. Kırgın olması da normal ancak Ali Bey iade-i itibarı kendisine yapacaktır. Ben 20 senedir muhalefet eden birisiyim, ancak bu yaptığı işlerle ilgilidir. Hala Aziz Yıldırım’ı yıpratmak doğru değildir. Fenerbahçe birdir, bölünmez.

"Fenerbahçe'de geri adım atılmaz"

"Fenerbahçe'de geri adım atılmaz"

Fenerbahçe’nin amatör branşlarda Aziz Yıldırım’ın yükselttiği çıtayı Ali Koç sürdürecektir. 2 tane de, e-spor ve engelli branşı olmak üzere şube açacağını biliyoruz. Amatör branşlar, Ali Bey’in tabiri ile olimpik branşlardır. Fenerbahçe’de geri adım atılmaz. Bu branşlar eskisinden daha da iyi olacaktır, burası sadece futbol değil spor kulübüdür ancak amiral gemisi futboldur.’

Vefa Küçük görevinden ayrılıyor mu?

Vefa Küçük görevinden ayrılıyor mu?

Vefa Küçük ile ilgili bir yanlış anlaşılma var. Vefa Bey bu kulübe çok hizmet etti, çok kaliteli bir dostumuz ve ağabeyimizdir. Kongreyi de nasıl adil yönettiğini herkes gördü. Normal şartlarda Vefa Bey görevini sürdürecek. Yalnız Vefa Bey’in Sportif AŞ’de bir görevi vardı, görev süresi olan... 6 yıl sona erdi. Bu karıştırılıyor. Bizde divan kurulu ve yönetim kurulu seçimleri ayrı ayrı yapılır, birbirinden bağımsızdır. İstifa ya da görevinden ayrılma söz konusu değildir.