Hasan Arat'tan Ahmet Nur Çebi'ye çok sert baba tepkisi

Akın Ungan
16.09.2023 - 14:43 | Son Güncellenme: 16.09.2023 - 15:02

Beşiktaş başkan adayı Hasan Arat, Ahmet Nur Çebi'ye sert tepki gösterdi. Arat, "Babam memurdu. Bir daha rahmetli babamın adını ağzınıza almayın" dedi.

Hasan Arat'tan Ahmet Nur Çebi'ye çok sert baba tepkisi

AJANSSPOR HABER

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanlığı için adaylığını açıklayan Hasan Arat, başkan Ahmet Nur Çebi'ye çok sert tepki gösterdi. Beşiktaş'ın İkinci Olağan Divan Kurulu'nda konuşan Arat, Çebi'ye seslenerek, "Bir daha rahmetli babamın adını ağzınıza almayın" dedi.

Arat'tan Çebi'ye çiftlik tepkisi

Arat, "Bana 'Bu külüp babanızın çiftliği mi' diye bir cümle sarfettiniz. Benim babamın çiftliği yoktu. Memurdu. Babam bana sadece onur ve şeref bıraktı. Bir daha rahmetli babam hakkında böyle bir lafı sakın ağzınıza almayın" diye konuştu. Geçen haftalarda düzenlediği basın toplantısında kendisine "22 yıldır neredeydin" diye soran Çebi'ye cevap veren Arat, "Benim 7 numaralı formam müzede asılı. Ben hep buradaydım" dedi.

"Çarşı yargılanırken neredeydiniz?"

Arat, ardından "Ben şimdi size soruyorum" diyerek, Ahmet Nur Çebi'ye arka arkaya sorular yöneltti. İşte o sorular: 

  • Bir önceki dönemde ikinci başkanken, kulübün kasasına gizlediğiniz Ernst and Young raporlarını açıklamayan sizin yönetiminiz değil mi?
  • Siz bu camianın evlatları malum terör örgütleri tarafından organizasyonla evden alınırken neredeydeniz?
  • Gençlerimiz Çarşı davasında 10 yıldır yargılanırken, neredeydiniz?
İlgini Çekebilir
Kaçmayacağım, gerekirse Mayıs'ta seçime gideriz
Habere Git
  • Fulya'da 95 milyon zarar var deyip, sonra Fulya davasını buhar olmasını sağlayan kimlerdi?
  • Genel kurul üyelerinin mahkemede kazandığı 515 milyon liralık bütçe aşımı davasını neden üst mahkemeye taşıdınız?
  • Kulüp yöneticilerinin kulübe milyonlarca fatura kesmesine göz yuman sizin yönetimleriniz değil miydi?
  • KPGM raporlarını hiçbir yetkili kurulumuzla paylaşmayarak şahsi kasanızda tuttuğunuzu söyleyen siz değil miydiniz?

"12 yıldır üst düzey görevdesiniz"

Hasan Arat, Çebi'nin 12 yıldır görevde bulunduğunu kaydederek, "Burada Beşiktaşlılara sesleniyorum: Beşiktaş'ı kimse kendi çiftliği gibi yönetemeyecek! Siz bu göreve yeni gelmediniz. 12 yıldır en üst düzeyde bu görevdesiniz. Bu camia şans verdi zaman verdi. Eser ortada pek de ışık görünmüyorum" dedi.

"Çıktığımız yol Beşiktaş'ın yoludur"

Arat, başkan adaylığına atıfta bulunarak, sözlerini şöyle tamamladı: "Beşiktaş'ı Türkiye'nin ve dünyanın en kurumsal kulüplerinden biri yapmaya söz verdik. Çıktığımız yol artık Beşiktaşlıların yoludur" Süleyman Seba döneminde yönetimde yer alan 1999'daki kongrede de başkan adayı olan Hasan Arat, 2025'te yapılacak olağan seçimde aday olacağını açıklarken, erken seçim talebinde de bulunuyor.

İlgini Çekebilir
Çebi, Arat'ın Orman'a "hırsız" dediğini açıkladı!
Habere Git

Çebi: "Arat, gelip bana Orman'a 'Hırsız' dedi"

Çebi, 29 Ağustos'ta düzenlediği basın toplantısında Hasan Arat'a sert tepki göstererek şunları söylemişti: "Burası kimsenin çiftliği değil. Size göre hareket etmeyeceğiz tabii ki. Fikret Orman’a, efendime söyleyeyim, ‘Bu hırsızdan hesap sor’ demişsin, bana gelip. Aylardır sabırla bekliyorum. Takım kazanıyor ortada yoksun. 1-1 sonucun ardından ‘Genel Kurula gidelim’ diyorsun. Ayıp ayıp. ‘Hesap sor’ diyorsun, sonra ‘hesap sor’ dediğin adamla kolkolasın. Yanında çalışan adamla birlikte tribünleri idare ediyorsun”

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler