Arda Güler'den Bellingham'a övgü geldi: Saha dışında daha iyi

Ali Bozkurt
05.12.2023 - 10:16 | Son Güncellenme: 05.12.2023 - 10:20

Jude Bellingham'ın Golden Boy ödülünü almasının ardından Arda Güler hakkında söylediği sözler sonrası genç milli oyuncu İngiliz yıldıza övgüler yağdırdı.

Arda Güler'den Bellingham'a övgü geldi: Saha dışında daha iyi

AJANSSPOR HABER

Real Madrid'in İngiliz yıldız oyuncusu Jude Bellingham, Golden Boy ödülünü almasından hemen sonra milli oyuncu Arda Güler'e övgüler yağdırdı. Arda Güler hakkında yaptığı konuşma İspanyol manşetlerinde yankı buldu. Güler, takım arkadaşının sözlerine cevap verdi. 

Real Madrid efsanesi olma yolunda

Golden Boey ödülünün sahibi bu yıl Real Madrid'in İngiliz yıldızı Jude Bellingham oldu. Real Madrid tarihinde ilk 15 maçta en fazla skor katkısı yapma unvanını ele geçiren ve Ronaldo ve Raul gibi Madrid efsanelerini geride bırakan Bellingham, eflatun-beyazlıların yeni efsanesi olma yoluna ilerliyor.

Ronaldo'yu geçti

Bellingham, La Liga'nın 14. haftasında Cadiz'e karşı 14. golünü kaydetti. Böylelikle Real Madrid formasıyla çıktığı ilk 15 maçta Cristiano Ronaldo'dan daha fazla gol atmış oldu. Ronaldo, Manchester United'dan Real Madrid'e transfer olduktan sonra ilk 15 maçında 13 gole imza atmıştı.

Ayrıca Bellingham, Real Madrid'in Alfredo Di Stefano, Pruden Sanchez gibi ikon isimlerini de geride bıraktı. Her iki isim de ilk sezonlarında Ronaldo gibi 15 maçta 13 gol kaydetmişti.

''Arda Güler bir fenomen''

Golden Boy ödülüna layık görülen yıldız oyuncu, Arda Güler hakkında övgü dolu sözler kullandı. Bellingham, "Arda Güler bir sonraki Golden Boy ödülünün sahibi olabilir. Bu konuda üç isim söyleyeceğim. Birincisi, bir fenomen olan Arda Güler, onu antrenmanlarda izliyoruz ve ondan çok memnunuz. Sonra Borussia Dortmund'dan eski takım arkadaşım Jamie Bynoe-Gittens. Ve son olarak kardeşim Jobe." ifadelerini kullandı.

Arda Güler'den yanıt geldi

Arda Güler, Jude Bellingham'ın kendisi hakkında övgü dolu sözler kullanmasının ardından İngiliz yıldıza yanıt verdi. Bellingham'ın sözleri karşısında duygulanan Arda Güler, "Topla oynarken bir dahi... Ama saha dışında da en az onun kadar iyi, hatta daha iyi." ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler