AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Arda Turan: "Hayatım film olursa eşimi güzel bir kadın oynamalı..."

İlk Yayınlanma : 01 Ağu 2020 - 11:06 / Son Güncelleme : 01 Ağu 2020 - 11:29

Arda Turan haberleri... Galatasaray ile ismi anılan Arda Turan'dan gündeme dair açıklamalarda bulundu. Turan, çocukluk bayramlarından babalığa, salgınla mücadeleye katkılarından bilinmeyen yönlerine kadar birçok konuda samimi açıklamalar yaptı...İşte detaylar...

Arda Turan: "Hayatım film olursa eşimi güzel bir kadın oynamalı..."

İsmi uzun süredir Galatasaray ile anılan Arda Turan, çocukluk bayramlarından babalığa, salgınla mücadeleye katkılarından bilinmeyen yönlerine kadar birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu.

"Biz kalabalık bir aileyiz"

'Bugün bayramın ikinci günü... Sizde iz bırakmış bir bayram anısı var mı?' sorusu üzerine Turan, "Birçok bayram anım var. Biz kalabalık bir aileyiz. Ailece babaannemde toplanırdık ama ilk günlerinde bayramı evde geçirirdik. Kurban Bayramları'nda kurban işlemleri yapılırdı. Kabalık ailelerde her zaman gülüşmeler, güzel yemekler olur... Benim de böyle güzel tatlı anılarım var" dedi. 

"Çocukken kapı kapı dolaşıp el öperdik"

Çocukluğunda yaşadığı bayram anılarına değinen Turan, "İlk gün sabah kalkar, bayram namazına, sonra hemen dedemlere giderdik, kurban keserdik. Çocukken kapı kapı dolaşıp el öperdik, büyüklerimiz et dağıtma işlemlerini hazırlardı. Çocuk olduğumuz için bu işleri biz yapardık, kapı kapı dağıtırdık" şeklinde konuştu. 

"Aslında tabii ki kalabalık aile istiyoruz"

Kalabalık bir aile istediklerini ifade eden Arda, "Evet aslında tabii ki kalabalık aile istiyoruz ancak bir konuda rahatsızız. Eşimin söylediği seyler ısıtılıp ısıtılıp önümüze gelip gündem oluyor. Eşim kalabalık bir aile istediğini söylüyor, bu çok doğru, çoluklu çocuklu çok mutluyuz, Allah hayırlısını versin, bakalım ne olacak, iki tane erkek evladımız var. Anne olmak, çocuklar Aslıhan'ı da olgunlaştırdı, beni de. Bakalım, nasip kısmet diyorum" açıklamasını yaptı. 

"Bir kişinin bile hayatına dokunabildiysek ne mutlu bize"

Pandemide dağıttığı 100 bin maske ile ilgili konuşan 33 yaşındaki oyuncu, "Buna vesile olan sevgili büyüklerim var. Ali Abim, İshak Abim, iyi dostlarımızdır. Covid döneminde telefonda görüşüyorduk 'Böyle bir şey nasıl olur, nasıl yapmalıyız?' diye. Ali Abim'in fabrikası ve İshak Abi'min yardımları ile bu şekilde çözdük ama asıl sebep sitedeki kardeşlerimiz. Selin Denizli böyle bir organizasyon yapıyordu, benden de maske yardımı istemişti, ben de ona 2 bin adet göndermiştim. Sonra yetmediğini hissettim ve bu işi nasıl çözebilirim, nasıl desteğim olabilir diye düşündüm. Dostlarımız ile güçlerimi birleştirip bu yola girdik. Bir anda 100 bin maskeyi sağ olsun Ali Abi üretti ve İshak Abi ile ben de dağıtmaya başladık. Bir kişinin bile hayatına dokunabildiysek ne mutlu bize..." diye konuştu. 

"Cömertlikten asla vazgeçmemelerini..."

'Çocuklarınız büyüyünce onlara nasıl öğütler verirdiniz?' sorusuna Arda, "Cömertlikten asla vazgeçmemelerini, paylaşmayı asla bırakmamalarını, dürüst olmalarını ve hayatta ne yapıyorlarsa yapsınlar aşkla, sevgiyle yapmalarını tavsiye ederim ve ailelerine değer vermelerini isterim" diye yanıt verdi. 

Hayat size neler öğretti?

İnandığı doğrulardan vazgeçmediğinin altını çizen Arda, "Benim yaptıklarımın onda birini yapmayanların öğütlerini dinlememeyi, inandığım doğrulardan vazgeçmemeyi ve sonuna kadar çalışmayı.." ifadelerini kullandı. 

Bayramlarla ilgili evlatlarınıza ne tavsiye verirsiniz?

Bayramda gelen mesajlara pek yanıt veremediğini söyleyen tecrübeli futbolcu, "Mesaj atmamayı, mümkünse büyüklerinin yanlarına gidip ellerinden öpmelerini tavsiye ediyorum çünkü bir gün onlar da yaşlanacaklar. Veya imkanları yoksa arayıp seslerini duymayı, bayramlarını kutlamayı tercih etmeliler açıkçası. Bayramlarda gelen mesajlara pek cevap vermiyorum, sevdiğim bir tarz değil, ben daha çok iletişimden yanayım ama tabii koronadan dolayı sosyal mesafeye dikkat etmeyiz" dedi. 

Okuduğu kitaplardan çok etkilendiğini ifade eden Arda, "Bunu hiç düşünmedim gerçekten beni kim oynamalı diye ama eşimi kim oynarsa oynasın mutlaka güzel bir kadın olmalı. Filmi Yılmaz Erdoğan yönetmeli, Necati Akpınar da yapımcısı olmalı diye düşünüyorum. Okuduğum kitaplardan çok etkileniyorum" şeklinde konuştu. 

"Filmler beni hep heyecanlandırıyor"

Filmlerin kendisini hep heyacanlandırdığını kaydeden Arda, "Filmler beni hep heyecanlandırıyor, beğendiğin filmler seni oradaki karakterlere büründürüyor 5-10 dakikalığına olsa bile. Ama ben okuduğum kitaplardan çok etkileniyorum. Duyduğum tavsiye kitapları oluyor, bunlar tabii çok büyük bir araştırmalar ile yazılıyor ama orada yazılanları eleştiriye açık şekilde okumalı, kitaptaki olayları yargılamalıyız" dedi. 

 

Aile olmak, baba olmak nasıl bir duygu, sizi nasıl değiştirdi?

Aile olmanın çok güzel bir duygu olduğunu vurgulayan Arda, "Annemiz-babamız her şeyden önce hep bizleri düşündüğü için ben de önce eşim ve çocuklarımı düşünüyorum, ilk defa kendim yerine başkalarını düşünüyorum. Çok güzel bir duygu, tarifi yok. 'Oğlum nasıl, eşim nasıl, uyudular mı?' soruları hep kafamda. Baba olmak önceliğini değiştiriyor insanın, merhametini artırıyor ve sakinleştiriyor" diyerek sözlerini tamamladı. (Sabah / Günaydın)