AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Arda Turan için flaş sözler: "Onu hep beraber yok ettik"

İlk Yayınlanma : 20 Oca 2020 - 10:09 / Son Güncelleme : 20 Oca 2020 - 10:18

Arda Turan için flaş sözler: "Onu hep beraber yok ettik"

Medipol Başakşehir’den ayrıldıktan sonra adı sık sık Galatasaray ile anılan Arda Turan, sarı-kırmızılılardan haber bekliyor. Arda Turan Galatasaray’a transfer olacak mı? Arda Turan için Galatasaray camiası ve futbol otoriteleri neler söyledi? İşte tecrübeli futbolcu için dikkat çeken bazı görüşler:

A harfi gündeme gelmedi. Devamlı sosyal medya üzerinden bunu işlemek ne derece doğru bilemiyorum. Biz ciddi bir kulübüz. Bize intikal etmeyen bir konuda ahkam kesmeyiz. (Mustafa Cengiz - Galatasaray Başkanı)

Arda iyisiyle, kötüsüyle, doğrusuyla, yanlışıyla, sevabıyla, günahıyla zor bir süreç geçirdi. Hayatta hepimiz ikinci şansı hak edecek şeyler yaparız. Hatayı yaparız, bize de sahip çıkan ailelerimizdir. Ben Galatasaray’ın değerleriyle yetişmiş Fatih Terim olarak, ikinci şansı hak etmesi için Arda’ya bir kapı açılmasından yanayım. Ona bu şansın verilmesinden yanayım. (Fatih Terim - Galatasaray Teknik Direktörü)

Arda'ya Avrupa'da iki teklif var ancak o Galatasaray'ı bekliyor. (Ahmet Bulut - Arda Turan'ın Menajeri)

Nasıl ki Emre Belözoğlu'na Fenerbahçe sürecinde yardımcı olduysak; Arda Turan'a da Galatasaray'a gitmesi durumunda gerekli kolaylığı sağlarız. Arda, Türk futbolu için çok büyük bir değer. (Göksel Gümüşdağ - Medipol Başakşehir Başkanı)

Arda'nın yeni bir başlangıca ihtiyacı var. Arda bu anlamda kendini daha motive edecek kendine yeni hedefler koyabilecek durumda. Arda sezon başından beri çok çalıştı, formayı tekrar almak için hep iyisini yaptı. Arda için açılacak yeni sayfa onun hedefleri doğrultusunda daha iyi olabilir. Burada en doğru kararı verecek Arda olacak. (Okan Buruk - Medipol Başakşehir Teknik Direktörü)

Arda Turan önemli bir oyuncu. Onu beraber yok ettik. Elbette hataları var. Kazanma işi nasıl olur bilemiyorum. Formda olursa her oyuncu milli takıma alınır. (Şenol Güneş - A Milli Takım Teknik Direktörü)

Bir tarafta Galatasaray, bir tarafta Fatih hoca, bir taraftar Arda Turan. Bireysel problemleri nedeniyle geçmişte alınmadıysa el öptü diye şimdi alınıyorsa bu biraz sorun. Arda bir fırsat daha gelirse çok iyi kullanır inşallah ve mutlu olur. (Rıdvan Dilmen - Eski Futbolcu - Spor Yorumcusu)

Arda Turan yüzde 99 Galatasaray'da ama bundan hicap duyuyorum. Ben Galatasaraylı olsam Arda'nın Galatasaray'a dönmesini asla istemezdim. (Ahmet Çakar - Eski Hakem - Spor Yorumcusu)

Arda Galatasaray'a ne yaptı ki! Hoca tamam verdikten sonra yönetimin sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Başladığın yerde bitirmek, hem Arda'ya yakışır, hem de Galatasaray'ın büyüklüğüne de yakışır. (Tümer Metin - Eski Futbolcu - Spor Yorumcusu)

Her insan hata yapabilir. Önemli olan hatadan geri dönebilmektir. Arda Galatasaray'a boş mukaveleye de imza atar, futbolu da Galatasaray'da bırakacaktır. (Ümit Karan - Eski Futbolcu - Teknik Direktör)

Galatasaray’ın vaktinin ve enerjisinin yeni Arda Turan’lar bulmak konusunda kullanması gerektiğini düşünüyorum. (Ozan Korkut  - Galatasaray Eski Başkan Adayı)

Fatih Terim ve Arda Turan kendilerinden beklediğim davranışı ortaya koydu. Arda futbolu Galatasaray’da bırakmak istiyor. Ama Arda orada olmayı hak etmezse Fatih Terim şans vermez. (Turgay Kıran - Galatasaray Eski Başkan Adayı)