Arda Turan: ''Teknik Direktörlük Yapmak İstiyorum Ama Doğru Zamanda''

Ali Bozkurt
24.01.2023 - 11:07 | Son Güncellenme: 24.01.2023 - 13:05

'Gençler Kaptanlarla Buluşuyor' sloganıyla Türk futbol tarihinin iki önemli ismi Arda Turan ve Osman Çakmak gençlerle bir araya geldi. İşte açıklamalar ve detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray ve Türk Milli Takımının efsane isimlerinden Arda Turan, 'Gençler Kaptanlarla Buluşuyor' sloganıyla gençlerle buluştu. Turan'ın yanı sıra Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak da yer aldı. İşte detaylar...

''Kaptanlık liderlik ister''

Ampute Futbol Milli Takımı Teknik Direktörü Osman Çakmak, kendisine gelen 'Kaptan olunur mu, kaptan doğulur mu?' sorusuna cevap verdi. Çakmak, "Kaptanlık kola takılan bir pazubandı gibi değildir. Liderlik ister, almış olduğun kararın arkasında durmak gerekiyor. O kararı verdikten sonra kendin inanmış olacaksın ki arkandaki futbolcular da kararına inanmış olacak. Hem hoca hem kulüp bazında hem de federasyon bazında 85 milyonun vebali var" ifadelerini kullandı.

Arda Turan: "Teknik direktörlük yapmak istiyorum''

Futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük kurslarına başlayan Arda Turan'a 'Teknik direktör olacak mısınız?' sorusu yönetildi. Turan, "Tabii ki teknik direktörlük yapmak istiyorum ama doğru yerde, doğru zamanda, doğru şartlarda. Acele etmiyorum. O yüzden daha sabırlı, daha sakin şekilde, bakalım nasip. Yurt dışındaki kulüplerin oturmuş bir yapıları var. Tabii ki orada maddi sıkıntılar daha az oluyor, basınla ilişkiler daha düzenli oluyor. Türkiye’deki basın ve kulübün yönetim şekline duygular karıştığı için bazı amatörlükler veya birbirine karşı daha toleranslı olma durumu profesyonellikten uzaklaştırıyor. O yüzden Avrupa’daki kaptanlar daha rahat oluyor” şeklinde cevap verdi.

İlgini Çekebilir
Arda Turan’a İspanyol taraftarlardan jest
Habere Git

“Messi’nin Ronaldo'dan çok daha farklı olduğunu düşünüyorum”

Eski takım arkadaşı Messi ile Ronaldo hakkındaki görüşlerinin sorulması üzerine Arda Turan, "Ben Messi ile de aynı takımda oynamadan öncede söylemiştim. Bir tanesi elinizde olduğu zaman oyunun tamamına hükmedebilirsiniz. Ama bir tanesiyle golleri, asistleri olabilir ama Messi’nin çok daha farklı olduğunu düşünüyorum" cümlelerine yer verdi.

“Pilot olmak çok isterdim”

Eski milli futbolcu Turan, futbolcu olmasaydı hangi mesleği yapmak istediğine yönelik ise, "Babam THY'de yer hizmetlerinde çalışıyordu. Ben de havalimanına giderdim, uçaklara çok meraklıydım. Pilot olmak çok isterdim" diye konuştu.

''Del Piero'yı örnek alıyorum''

Futbol kariyerinde en çok örnek aldığı futbolcu kim sorusuna Arda Turan, efsane oyuncu Alessandro Del Piero'yu örnek aldığını açıkladı. 

İlgini Çekebilir
Arda Turan ve Semih Kaya'dan flaş paylaşım!
Habere Git

"Karam Tayfa'ya bir şey olmadı"

Son günlerde en çok merak edilen Karam tayfanın arasının soğukluğu hakkında koşan Turan, "Karam Tayfa'ya bir şey yok. Selçuk ağabeyinizi dün aradım, maçı vardı Başakşehir'de. Burak ağabeyinizle konuşuyorum. Gökhan ağabeyinizle geçen hafta beraberdim. Hakan Baltayı maçından sonra tebrik ettim. Zaman geçtikçe ister istemez yaşlanıyoruz, çocuklarımız oluyor, evlilikler oluyor, hepimiz başka yollara gidiyoruz. Gönüller yine bir, yine hep beraberiz ama denk gelemiyoruz eskisi gibi. Hem de beraber olduğumuzda paylaşım yapmıyoruz. İnsan kendine özel bir şey olsun istiyor." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler