• Diğerleri

Arda Turan'dan terör tepkisi: "Bu hepimizin acısı"

15 Mart 2019 14:24- Son Güncelleme - 15 Mart 2019 17:32

Arda Turan'dan terör tepkisi: "Bu hepimizin acısı"

Arda Turan'dan terör tepkisi: "Bu hepimizin acısı"

Başakşehir'in yıldız futbolcusu Arda Turan Yeni Zelanda'da iki camiye cuma vakti yapılan terör saldırısına sosyal medya hesabından tepki göstererek lanet okudu. 

Turan, Instagram'da Türkçe ve İngilizce yaptığı paylaşımda "Bu açık bir terör saldırısıdır ve dünyada hiçbir din bir terör saldırısına kılıf olarak kullanılamaz. Bu; senin, benim, onun acısı değil. Bu hepimizin acısı..." diyerek tepki gösterdi. İşte Arda Turan'ın Instagram hesabından yaptığı o paylaşım...

"Tüm dinlerde insan en kutsal varlıktır. Bu dünyayı güzelleştiren, yaşanır kılan insandır. Ama yine aynı insan, bazen bu dünyayı cehenneme de çevirebilir. Bazı acılar vardır ki; tüm insanlığın tek yumruk olup tepki vermesini gerektirir. Bugün de o acılardan birini yaşıyoruz. İbadet ederken, bir caninin kurşunlarına hedef olan insanların yasını tutuyoruz. Bu açık bir terör saldırısıdır ve dünyada hiçbir din bir terör saldırısına kılıf olarak kullanılamaz. Bu; senin, benim, onun acısı değil. Bu hepimizin acısı. O yüzden tüm dünya tek yumruk olup bu vahşete tepki göstermelidir. Acıları ayırt etmeye başlarsak, bir gün o acı gelir kapımıza dayanır. O yüzden nerede yaşanırsa yaşansın; teröre lanet olsun!"