Arda Turan'dan Depremzedeler İçin Yardım Çağrısı

Akın Ungan
06.02.2023 - 13:16 | Son Güncellenme: 06.02.2023 - 13:22

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem yıkıma yol açtı. Galatasaray'ın eski oyuncusu Arda Turan, depremzedeler için yardım çağrısı yaptı.

AJANSSPOR HABER

Sabah saat 4.17'de Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 şiddetindeki deprem büyük bir yıkıma yol açtı. Çevredeki 10 ilden hissedilen depremde birçok vatandaş enkaz altında kaldı. Galatasaray'ın eski futbolcusu Arda Turan sosyal medya hesabından yayınladığı paylaşım ile yardım çağrısında bulundu.

Arda Turan'ın paylaşımı

Arda Turan, "Türkiye dördüncü seviye alarm durumu ilan etti. '4. seviye' alarm durumu, uluslararası yardım çağrısını kapsamaktadır. Dünyanın çeşitli yerlerinde olup bu mesajı okuyanlar... Ülkemdeki depremde enkaz altında kalmış insanlarımızın kurtarılmak için yardımınıza ihtiyacı var" dedi.

İlgini Çekebilir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "912 vatandaşımız vefat etti"
Habere Git

Erdoğan hayatını kaybeden ve yaralı sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, elde edilen son bilgilere göre depremde hayatını kaybeden ve yaralanan kişi sayısını paylaşdı. Erdoğan, "Şu ana kadar 912 vatandaş hayatını kaybetti. 5385 vatandaş yaralandı. Enkaz altında kurtarılan 2470'i buldu. 2818 bina yıkıldı. Ölü ve yaralı rakamının ne kadar yükseleceğini bilemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler