AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Arjantin'de Sampaoli dönemi sona erdi! İşte alacağı tazminat...

İlk Yayınlanma : 15 Tem 2018 - 12:39 / Son Güncelleme : 15 Tem 2018 - 09:55

Dünya Kupası’nda hayal kırıklığı yaratan Arjantin’de Sampaoli dönemi sona eriyor. İşte alacağı tazminat ve yerine düşünülen isimler...

Arjantin Futbol Federasyonu, Jorge Sampaoli ile yollarını ayırıyor.

Dünya Kupası’nda hayal kırıklığı yaratan Arjantin’de Sampaoli dönemi sona eriyor. Clarin’in haberine göre Sampaoli, avukatı aracılığıyla Arjantin Futbol Federasyonu’na haber yolladı ve taraflar anlaştı. Normalde 8.624 milyon dolar tazminat maddesi olan Sampaoli’nin 2 milyon dolara evet dediği öğrenildi.

Şu anda anlaşmanın sözlü olduğu ancak Pazartesi bir araya gelecek tarafların fesih sözleşmesini imzalayacakları bildirildi.

Sampaoli'nin yerine kim gelecek?

Peki yeni dönemde Arjantin’i kim çalıştıracak? Gazete, Arjantin Futbol Federasyonu Başkanı Claudio Chiqui Tapia’nın hedefinin Mauricio Pochettino ve Diego Simeone olduğunu yazsa da bu isimlerin kulüplerini bırakması mümkün gözükmüyor. Gündeme gelen bir diğer isim Marcelo Gallardo’nun ise teklifi reddetmesine kesin gözüyle bakılıyor zira federasyonla arası pek de iyi değil.

Öne çıkan aday son olarak Guadalajara’yı çalıştıran Matias Almeyda ile Peru Milli Takımı Teknik Direktörü Ricardo Gareca.

AJANSSPOR