Arouna Kone'den transfer açıklaması!

13 Temmuz 2020 17:16- Son Güncelleme - 13 Temmuz 2020 17:21
Google news abonelik

Sivasspor'un golcü futbolcusu Arouna Kone, Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı. Gol attığı Fenerbahçe maçını nasıl yorumladı? Süper Lig'de kalan maçlar için neler söyledi? Sivasspor'dan ayrılacak mı? Büyük kulüplerden transfer teklifi aldı mı?

"Şampiyonlar Ligi için önemli bir şansımız var"

Fenerbahçe deplasmanında aldıkları galibiyeti değerlendiren Fildişi Sahilli golcü futbolcu Arouna Kone, "Maçı kazanmayı hak eden taraf bizdik. Çok çalıştık ve isteğimizi ortaya koyduk. Kazanmayı hak ettik. Şampiyonlar Ligi'ne gitmek adına önemli bir şansa sahibiz. Önümüzde 2 kritik maç var. İnşallah bunu gerçekleştiririz. Sivasspor tarihi için bu çok önemli" şeklinde konuştu.

Transfer açıklaması!

Sezon sonunda sözleşmesinin sona erdiğini belirten Kone, "Sezon sonunda sözleşmem bitiyor. İspanya'ya da dönme ihtimalim var ancak önce Sivasspor'la konuşacağım. Her şeyden önce Sivasspor'la konuşacağım çünkü burası hala benim kulübüm. Futbol oynamaya devam edeceğim. Büyük takımlardan bir teklif almadım. Sivasspor'da olduğum süre boyunca buraya sadık kaldım. Birtakım iddialar çıktı ancak ben Sivasspor'a her zaman %100'ümü verdim. Sözleşmem bittiği için serbest bir oyuncuyum ancak Sivasspor'da devam etmek istiyorum. Sezon biter bitmez yeni sözleşmeyi konuşacağız. Bu kulüpü Avrupa'ya taşımak istiyoruz. Bu yapı içerisinde yer almak istiyorum" ifadelerini kullandı.

"Emre Kılınç'ın büyük bir takımda..."

"Emre Kılınç'ın büyük bir takımda..."

Son olarak adı Galatasaray'la anılan takım arkadaşı Emre Kılınç hakkında konuşan Kone, "Emre Kılınç çok yetenekli bir oyuncu ve kendisini çok geliştirdi. Gittiği her takımda başarılı olabilecek bir oyuncu. Emre Kılınç'ın büyük bir takımda oynamak istediğini biliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.