• Diğerleri

"Arsenal, Aubameyang'ı satmak zorunda!"

19 Mayıs 2020 17:15- Son Güncelleme - 19 Mayıs 2020 17:19
Google news abonelik

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in eski oyuncusu Jeremie Aliadiere, Arsenal takım kaptanı Pierre-Emerick Aubameyang hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Goal.com'a konuşan eski oyuncu, Gabonlu golcünün sezon sonunda mutlaka satılması gerekildiğini ifade etti.

AJANSSPOR-DIŞ HABER

"Arsenal oyuncularını ücretsiz kaybedemez"

"Arsenal oyuncularını ücretsiz kaybedemez"

Gelecek sezon sözleşmesi bitecek oyuncu hakkında konuşan Jeremie Aliadiere: "Maalesef %100 satılması gerekiyor. Bir sezon sonra sözleşmesi bitiyor ve Arsenal oyuncularını ücretsiz kaybedemez. Dürüst olmak gerekirse yine takımın üst düzey bir oyuncusunu, kaptanımızın takımdan ayrılacağına inanamıyorum. Geçen yaz ya bir yeni anlaşma imzalayacaktık ya da onu satacaktık. Çünkü oyuncunun sözleşmesinin son yılına girdiğinde zihninde farklı düşünceler oluşuyor. Aubameyang'ın yerinde olsaydım, sözleşmemin son yılına girmiş bir oyuncu olarak gelen teklifleri bekletir ve dünyadaki tüm kulüplerin beni kovalamasını isterdim. Kim bunu istemez ki?”

"Arsenal bir kez daha hayal edebileceğiniz en kötü durumda"

"Arsenal'de yine yanlış bir yönetim olduğunu düşünüyorum. Sözleşmesinin bitmesine bir yıl kala onu ne kadar yüksek bir fiyata satabiliriz? Arsenal bir kez daha hayal edebileceğiniz en kötü durumda. Çünkü bir sezonda ortalama 20-25 gol atabilen ve takımdaki en iyi kaliteli oyuncularından birini kaybetmek üzere. Geçtiğimiz yaz onu satmak isteseydik 100 milyon euro civarında bir bonservis isteyebilirdik. Şimdi sözleşmesinin bitmesine bir yıl kalan oyuncu için kimse yüksek bir bonservis bedeli teklif etmez"

"Onu satmak zorunda kalıyoruz"

Arsenal yönetimini eleştiren eski futbolcu: "Yapmanız gereken sadece takımı doğru bir şekilde inşa etmek. Ancak sorun şu ki biz inşa edemiyoruz. Bir oyuncu satın alıyoruz, ancak 2 yıl sonra ya onu satmak zorunda kalıyoruz ya da sözleşmesinin sonunda bonservissiz bir şekilde gönderiyoruz. İnsanlar Auba'nın takımdaki en iyi oyuncu olduğunu ve eğer onu takımda tutarsak istediğimiz tüm hedeflere daha kolay ulaşabileceğimizi söyleyebilir. Bunu anlıyorum ama onu takımda tutar ve bonservissiz bir şekilde kulüpten ayrılmasına izin verirsek nasıl sağlam bir temelli takım kurabiliriz?" ifadelerini kullandı.

Huddersfield - Everton (0-2) - Maç Özeti - Premier League 2017/18