AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Arsene Wenger bombası!

İlk Yayınlanma : 26 Şub 2017 - 10:11 / Son Güncelleme : 26 Şub 2017 - 10:11

Deneyimli çalıştırıcı Arsene Wenger için olası seçenekler arasında Fenerbahçe de var... İşte Wenger'in Türkiye'ye gelme ihtimali ve diğer seçenekler...

MONACO

1995'ten beri memleketinden ve eski takımından uzak olan Wenger, eski takımına dönmek istediğini söylerse ona kimse hayır diyemez.

LYON

Monaco ligde iyi gittiği için bir teknik direktörlük değişikliği yapmayabilir. Ama 2000'li yılların başındaki başarısını mumla arayan Lyon, Wenger hamlesi ile yeniden uzun şampiyonluk serileri yakalama şansı elde edebilir.

İNGİLTERE MİLLİ TAKIMI

20 yılı aşkın süredir İngiltere'de yaşayan Wenger, Ada futboluna en hakim isimlerden biri. Yıllardır her hangi bir başarısı olmayan İngiltere Milli Takımı ile yıllardır şampiyonluk yaşayamayan Wenger'in buluşması hayli ilginç olabilir.

FRANSA MİLLİ TAKIMI

Avrupa'nın en iyi kadrolarından birine sahip olan Fransa Milli Takımı da gençlerle çalışma ustası olan Wenger için oldukça uygun olabilir.

FENERBAHÇE

Carlos Alberto Parreira ile önliberolu oyuna ilk adımını atan Fenerbahçe, Vitor Pereira ve Dick Advocaat dönemlerinde artık seyirci bulamaz hale geldi. Wenger hamlesi yapılırsa sarı lacivertli kulüp yeniden kendsi tanımına uyan futbola ilk adımını atabilir.

DORTMUND

Tuchel ile beklenen başarıyı yakalayamayan Alman devi gencecik kadrosunu Wenger'in tecrübeli ellerine emanet ederse Bayern Münih'e yeniden rakip olabilir.

INTER veya MILAN

Yeni sahipleri ile Juventus'un hükümdarlığını sona erdirmek için yeni hamleler yapan Inter de Milan da Wenger'in kapısını çalabilir. Genç kadrosuyla Milan, Wenger'e daha yakın dursa da uluslararası deneylere daha yatkın bir yapıya sahip olan Inter de Fransız'ın kapısını çalabilir.

RUSYA

Wenger bir milli takım çalıştıracaksa bu 2018 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapacak Rusya da olabilir. Mont giymeye alışık olan Wenger oraya uyum sağlamakta zorlanmaz.

HER HANGİ BİR ÇİN KULÜBÜ

Fiziği nedeniyle Uzak Doğu mutfağını sevdiği izlenimi veren Fransız çalıştırıcı futbolun maddi açıdan en cazip kapısından bir teklif alması halinde değerlendirebilir.

Hürriyet