Arsene Wenger'den Aaron Ramsey ve Şamiyonlar Ligi açıklaması

18 Şubat 2019 15:06- Son Güncelleme - 18 Şubat 2019 15:23
Google news abonelik

Fransız teknik direktör Arsene Wenger, Juventus'un Arsenal'dan transfer ettiği Aaron Ramsey ve İtalyan ekibinin Şampiyonlar Ligi durumu hakkında İtalyan medyasına açıklamalarda bulundu. Wenger, "Ramsey, Juventus için doğru karar" açıklaması yaptı.

"Juventus, Aaron Ramsey ile daha da güçlendi"

Wenger, "Juventus, Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için her şeye sahip ve Arsenal'dan transfer ettikleri Aaron Ramsey ile de daha da güçlendiler" dedi. 

"Ramsey kalitesinde çok fazla orta saha oyuncusu yok"

Wenger, "Juventus'un Ramsey hamlesi gerçekten harika, çünkü o mükemmel bir oyuncu. Onun kalitesinde çok fazla orta saha oyuncusu yok. Çünkü hedefleri oldukça yukarı çekip gol atma özelliğine sahip." şeklinde konuştu. 

"Juventus, Şampiyonlar Ligi'nde favori"

Juventus'un Şampiyonlar Ligi'nde Atletico Madrid ile oynayacağı maçı da değerlendiren Wenger, "Daha çok dengeli ve merak uyandıran bir Juventus bekliyorum aslında. Atletico ise iyi savunma yapıp çok iyi hücuma çıkıyor ve kontratakla etkili oluyor. Ancak Juventus iyi futbol oynuyor ve benim görüşüme göre maçın favorisi" diye ekledi.

"Şampiyonlar Ligi'ni kazanacak dört veya beş takım var"

Şampiyonlar Ligi'ni bu sezon kim alır sorusuna Wenger, "Bunu gerçekten bilmiyorum. Çünkü önümüzdeki üç ay içinde her an her şey olabilir. Ancak bunu yapabilecek dört veya beş takım var" dedi.

"Juventus, Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için her şeye sahip"

Grup aşamasında beni en çok etkileyen takımın Juventus olduğunu söyleyen Wender, "Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için her şeye sahipler" ifadelerini kullandı.

AJANSSPOR-DIŞ HABER