Arsene Wenger'den Jack Wilshere ve Cocu açıklaması! Fenerbahçe'ye giderse...

03.07.2018 - 20:32 | Son Güncellenme: 03.07.2018 - 23:32

Eğer Fenerbahçe'ye giderse yaratıcı bir katkı olacağını söyleyebilirim.

Eski Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger, adı Fenerbahçe'yle anılan Jack Wilshere ve Fenerbahçe teknik direktörü Philip Cocu hakkında beIN SPORTS'a açıklamalarda bulundu.

Arsene Wenger'in açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Wilshere, Messi tarzında bir oyuncu

"Jack Wilshere iyi bir oyuncu. Biraz Messi tarzında bir oyuncu. Bana biraz Mbappe'yi de hatırlatıyor çünkü 17 yaşından iibaren oynamaya başladı. Ve olağanüstü yeteneğe sahipti. Maalesef gelişimi ayak bileğinden geçirdiği büyük sakatlık sebebiyle çok erken durdu.

Fenerbahçe'ye katkı sağlar

Ancak yeniden fit duruma geldiğini düşünüyorum, olağanüstü bir oyuncu. Pas yapabiliyor, öldürücü toplar verebiliyor.  Fantastik bir futbol aklına sahip olan harika bir çocuk. Ona güvendiğinizi hissettirdiğinizde mental açıdan güçlü ve baskıyı kaldırabilecek bir oyuncu, bana inanın. Eğer Fenerbahçe'ye giderse yaratıcı bir katkı olacağını söyleyebilirim."

Philip Cocu'yu destekliyorum

Philip Cocu'yu destekliyorum. Futbolculuk döneminde onu çok beğenirdim. Harika bir oyuncuydu ve baş edilemez bir kaliteye sahipti. Hollanda'da şampiyonlukları var ancak artık işi daha zor olacak. Çünkü Hollanda'da sadece Feyenord, Ajax, PSV gibi takımlardan söz edebiliyoruz.

Cocu, Fenerbahçe için doğru karar

Ancak onun Hollanda'dan ayrılmasını doğru zamanda yaptığını, bunun hem Fenerbahçe hem de kulübün yeni başkanı için iyi bir şans olduğunu düşünüyorum. Çünkü bunun için yeterli tecrübeye sahip. Kurulacak yeni takım aşamasında Cocu kesinlikle doğru karar. (AJANSSPOR)

Senin için hazırladığımız haberler