AjanssporAjansspor uygulamasını indir

“Artık VAR'sız hakemlik yok, bunu bilin!"

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 15 May 2021 - 00:34 / Son Güncelleme : 15 May 2021 - 01:24

Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ hakemlerden Demba Ba’ya, Webo’ya ırkçılık yapılan PSG maçından Aykut Kocaman’a kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Artık VAR'sız hakemlik yok, bunu bilin!"

AJANSSPOR-HABER

Süper Lig’in son şampiyonu unvanını bugün devretmeye hazırlanan Başakşehir’in Başkanı Göksel Gümüşdağ, beIN Sports’taki beUNITED programına katıldı. Güntekin Onay’ın sorularını yanıtlayan Gümüşdağ ilginç açıklamalarda bulundu. 

'Aykut Kocaman istediği kadar kalır'

Küme düşmeyi hiçbir zaman aklından geçirmediğini söyleyen Başakşehir Başkanı, “15 yıllık başkanlık dönemimde Abdullah Avcı, Okan Buruk ve Aykut Kocaman'la çalıştım. Hoca kararıyla neticeye gitmenin doğru olmadığını düşünürüm, bu yüzden de her zaman arkalarında dururum. Aykut Hoca devam etmek istediği sürece biz de isteriz" dedi.

'Demba Ba mental olarak düşmüştü'

Kamuoyunda çok tartışılan Demba Ba’nın aytılığına değinen Gümüşdağ şunları söyledi: “Demba Ba saygı duyduğumuz bir oyuncu. Ancak son dönemde, 10-11 haftada psikolojik ve mental olarak düşüktü. Hoca da teknik olarak böyle bir karar almak istediğini söyledi, saygı duyduk, kendisiyle vedalaştık. Yaptığı paylaşımlar nedeniyle de benden özür diledi.”

'Yıldırım Demirören VAR'a karşıydı'

Süper Lig’e VAR’ı getiren isimler arasında önemli bir yeri bulunan Göksel Gümüşdağ, “Kulüpler Birliği Başkanı'yken, TFF Başkanı Yıldırım Bey'le görüş ayrılığımız vardı. O, işin içine teknolojinin girmesinin oyunun ruhunu bozacağını düşünüyordu, ben ise aksi taraftaydım. Hayatımızda teknolojinin girmediği bir alan var mı?" diye sordu.

'Ofsayttan gol diye bir şey kaldı mı?'

Tecrübeli başkan ardından şöyle devam etti: “Adaleti sağlamak için teknolojiden faydalanabileceksek, bunu neden yapmayalım? VAR bizim olmazsa olmazımızdır. Maksimum fayda, minimum zarar. Hala istenilen oranda olmayabilir ama iyileştirmeler devam ediyor. Bugün 'ofsayttan gol' diye bir şey kaldı mı?" Artık VAR'sız hakemlik yok, bunu bilin."

Olaylı PSG-Başakşehir maçında yaşananlar

Gümüşdağ, bu sezon Paris Saint-Germain’le oynadıkları ve Pierre Webo’ya yapılan ırkçılıkla tarihe geçen şampiyonlar Ligi maçını da anlattı. Başakşehir Başkanı o geceyle ilgili şu bilgileri paylaştı:

'Ceferin'e söyleyin 'Sahaya çıkmıyoruz'

“UEFA delegesine, 'Ceferin'e iletin: İlk olarak 4 hakem de değişecek, ikincisi ise Webo'nun kırmızı kartı iptal edilecek. Bu şekilde olursa yarın maça çıkarız' dedim. 'Mümkün değil, cezai şartlar olur' dedi. Ben de 'Hepsine katlanırız' dedim. Bu bir duruştur. 'Kararımız net, sahaya çıkmıyoruz' dedim. Nihat Bey (Özdemir) de aradı, '4 hakem de değişmezse bu gece İstanbul'a dönüyoruz' dedim."

Gümüşdağ: Neymar ve Mbappe'ye teşekkür ederim

Bu sayede maçın istedikleri şartlarda oynandığını vurgulayan Göksel Gümüşdağ, "Özellikle Paris Saint-Germain Kulübü Başkanı Nasser Bey'e, yönetim kuruluna, elbette Neymar ve Mbappe'ye de duruşlarından ötürü çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.