AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Arturo Mina'dan Fenerbahçe ve hakem açıklaması!

İlk Yayınlanma : 25 Kas 2019 - 15:53 / Son Güncelleme : 25 Kas 2019 - 16:27

Yeni Malatyaspor forması giyen Arturo Mina, Fenerbahçe maçı hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Fenerbahçe’ye karşı oynanması gerektiği gibi oynadıklarını belirten Ekvadorlu futbolcu, “Attığım golün nizami olduğunu düşünüyorum. Hakem hata yaptı” dedi.

Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Arturo Mina’nın açıklamaları şu şekilde:

Arturo Mina: "Fenerbahçe'ye karşı nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık"

Ben bir sakatlık sürecinden çıktım. Sonraki süreçte toparlıyorum. Fenerbahçe’ye karşı nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadık. Elimizden geleni yaptık. Oynamaya başlamam da benim açımdan sevindirici. Eski ritmimi yakalamaya çalışıyorum.

Arturo Mina: "Nizami bir goldü, hakem hata yaptı"

Bence goldü. Herhangi bir sorun yok. Ben nizami bir gol attığımı düşünüyorum. Hakem neyi düşünerek böyle bir karar verdiğini bilmiyorum. Bana göre nizami bir goldü. Hakem bence hata yaptı. Golümüz geçerli olmalıydı.

Arturo Mina: "Golümüz verilseydi farklı bir maç olacaktı"

Golümüz verilseydi farklı bir maç olacaktı. 0-0 ile 1-0 arasında büyük farklılıklar vardır. İlk bölümü iyi oynadık. Rakibin de pozisyonları vardı. Oynadığımız takım Fenerbahçe. Beraberlik kötü bir sonuç sayılmaz. Pozisyonlarımız vardı, rakip de pozisyonlar üretti.

Yeni Malatyaspor'un şampiyonluk şansı var mı? Ne düşünüyor?

Biz maç maç bakıyoruz. Aynı çalışma temposuyla devam etmeliyiz. Azmimizi sürdürmeli ve maçlara tek tek bakmalıyız. Şampiyonluk hedefi koymak yerine, çalışmalıyız. Sonrasında neler olacağını görmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. Biz iyi bir ekibiz. Çalışmalarımıza bu doğrultuda devam edeceğiz.

Mina daha önce hangi takımlarda oynadı?

Arturo Mina, Yeni Malatyaspor’dan önce River Plate, Independiente ve Macara formaları giymişti.