AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Arturo Mina'dan Gomis itirafı!

İlk Yayınlanma : 12 Ara 2019 - 11:28 / Son Güncelleme : 12 Ara 2019 - 11:29

Süper Lig ekiplerinden BtcTurk Yeni Malatyaspor'un Ekvadorlu savunma oyuncusu Arturo Mina, Malatya'da bulunduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Mina, "İnsanların ve şehrin bu kadar iyi ve keyifli olması beni takıma ve işime daha çok motive ediyor” ifadelerini kullandı.

Arturo Mina: ”Geçen yıldan daha iyi bir yerde bitireceğiz”

İyi bir takıma sahip olduklarını anlatan 29 yaşındaki savunma oyuncusu, "Bunun için çok çalışıyoruz. Geçen sezon ligi 5. sırada bitirmiştik. Bu sezonu geçen yıldan daha iyi bir yerde bitireceğiz." şeklinde iddiasını dile getirdi.

Süper Lig'in kaliteli olduğunu vurgulayan Mina, "Çok mücadeleci bir lig. Üç yıldır Türkiye'deyim, ligin her yıl daha iyi olduğunu görüyorum." ifadelerini kullandı.

Arturo Mina: "İskender kebap çok hoşuma gidiyor"

Malatya'da bulunduğu süreci değerlendiren Arturo Mina, şöyle devam etti:

"Malatya'da olduğum için çok mutluyum. Bunun sebeplerinden bir tanesi insanlar çok iyi. Burada çok iyi kalpli ve iyi niyetli insanlar var. Üç yıldır burada olmamın en büyük sebeplerinden biri bu. Ayrıca insanların ve şehrin bu kadar iyi ve keyifli olması beni takıma ve işime daha çok motive ediyor."

Türkiye'ye uyum sağladığını, yemeklerini de çok beğendiğini aktaran Mina, "Türkiye'de birçok yemek var ve hepsi birbirinden güzel. Tatlılar da aynı şekilde. İskender kebap çok hoşuma gidiyor." şeklinde görüşlerini aktardı.

Arturo Mina: "Çok çalışıyorum, her yıl üstüne koyuyorum"

Yeni Malatyaspor'un başarısı için elinden geleni yapmak istediğini anlatan Mina, "Başarılı olmak için çok çalışıyorum, her yıl üstüne koyuyorum. Yeni şeyler öğreniyorum. Önümüzdeki yılın benim için daha güzel şeyler getireceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Mina: ”En zorlandığım isim Gomis”

Süper Lig'de başarılı futbolcuların bulunduğunu aktaran Mina, "Hiç beklemediğiniz oyuncular karşınıza o gün çok konsantre ve güçlü bir şekilde çıkıyor. Bütün takımların iyi forvetleri var. Türkiye'de defans yapmakta en zorlandığım isim eski Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis diyebilirim." diye konuştu.

Mina’nın unutmadığı maçlar

Arturo Mina, Yeni Malatyaspor forması giydiği maçlarda unutamadığı anları da paylaşarak, "Geçen sezon kupada oynadığımız yarı final maçları heyecan olarak benim için önemliydi. Sonra bizi Avrupa'ya taşıyan son 5 maç da unutulmazdı." şeklinde görüşlerini dile getirdi.