• Diğerleri

Askerlik terhis işlemleri ne zaman başlıyor, celp dönemi ne zaman? Savunma Bakanı Hulusi Akar açıkladı!

Askerlik işlemleri bir süreliğine ertelenmiş ve çeşitli kısıtlamalar getirilmişti. Getirilen kısıtlamaların kaldırılacağı açıklandı. Buna göre askerlik terhis işlemleri ne zaman başlıyor, celp dönemi ne zaman? Savunma Bakanı Hulusi Akar açıkladı!
28 Mayıs 2020 20:14- Son Güncelleme - 28 Mayıs 2020 21:28
Google news abonelik

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "31 Mayıs Pazar gününden itibaren terhisleri başlatacağız. Bununla ilgili önemli tedbirler alındı" dedi.

Bakan Akar, "Terhis olacak gençlerimiz 18 Mayıs'tan bu yana tedbir amaçlı gözetim altında. Şu ana kadar bunlar arasında herhangi bir vakaya rastlanmadı." açıklamasında bulundu.

Bu bir sıcak gelişme haberidir. Kısa süre içinde güncellenecektir. Güncellemeler için sayfayı lütfen tekrar ziyaret edi

Askerler ne zaman terhis olacak?

Koronavirüs sebebi ile askerlik işlemlerinde yapılan kısıtlamalar kaldırılıyor. Askerlik görevi bir ay uzatılan ve silah altında bulunan 66 bin yükümlü, 31 Mayıs tarihinde terhis olacak. 53 bin kişi ise 5 Haziran'da celp işlemlerine başlayacak.

Bedelli askerlik işlemleri ne zaman başlıyor?

Bedelli askerlik işlemleri ise 20 Haziran'da yeniden başlayacak.

2020 yılı bedelli askerlik ücreti sene başında 35 bin 54 lira, dövizle askerlik ücreti ise 5 bin 261 euro olarak belirlendi.

Bedelli askerlik hizmeti kapsamında bu yıl müracaat edecek yükümlülerin, 31 Aralık saat 18.00'e kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

Fiili askerlik hizmetine başlayanlar ile bakaya, yoklama kaçağı ve saklıların bedelli askerliğe başvuru hakkı bulunmuyor.

LeBron James - Ters Değirmen Smaçları | NBA 2015/16 - 2019/20