Anadolu Efes'te Ergin Ataman'dan Barcelona Koçu Jasikevicius'e Ağır Sözler

Akın Ungan
18.11.2022 - 01:10 | Son Güncellenme: 18.11.2022 - 01:26

THY EuroLeague'de Barcelona'yı 96-86 yenen Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, Barcelona Koçu Sarunas Jasikevicius hakkında sert konuştu. İşte detaylar.

AJANSSPOR HABER

EuroLeague'de sezona kötü bir başlangıç yapan Anadolu Efes, Barcelona karşısında çıktığı kritik maçı 96-86 kazanarak öz güven kazandı. Maç sonuna ise Ergin Ataman'ın düzenlediği basın toplantısı damga vurdu. Lacivert-Beyazlılar'ın başantrenörü, Barcelona Koçu Sarunas Jasikevicius hakkında sert açıklama yaptı.

"Bu akşam bir özür telefonu bekliyorum"

Maç öncesi Jasikevicius'ın yaptığı "Larkin'in oynayıp oynamayacağını sormak için Ergin Ataman'ı arayacağım." açıklamasını hatırlatan Ergin Ataman, "Saras dün akşam aramadı ama bu akşam bir özür telefonu bekliyorum." ifadelerini kullandı.

"Antrenörlerimin üzerine yürüyüp, 'antrenmanlarımızı çok iyi kameraya çekmişsiniz.' demiş"

Konuşmasına devam eden Ataman, "Maçtan sonra kendisiyle tokalaştıktan sonra yardımcı antrenörlerimin üzerine yürüyüp, 'antrenmanlarımızı çok iyi kameraya çekmişsiniz.' diye çok ağır bir ithamda bulunmuş. Bu çok ağır bir itham" açıklamasını yaptı.

"Bunu ispat ederse bu takımın başantrenörlüğünden istifa edeceğim"

Ataman, "Saras benim iyi arkadaşım. Avrupa Ligi Antrenörler Derneği'nde de birlikte çalışıyoruz. Saras'ı bunu ispatlamaya davet ediyorum. Biz, burada bir tek gün daha böyle bir şeye tenezzül etmedik, etmeyiz. Saras bunu ispat ederse bu takımın başantrenörlüğünden istifa edeceğim." dedi.

"Ya özür dileyeceksin ya da istifa edeceksin"

Jasikevicius'e seslenen Ergin Ataman, şunları söyledi: "İspat edemiyorsan, maçtan sonra üzerine yürüdüğün için ya yardımcı antrenörlerimden özür dileyeceksin ya da Avrupa Ligi Antrenörler Derneği'nden istifa edeceksin. Saras'a bir mesaj olsun. Hep o mesaj veriyor. Kendisine hiç yakıştıramadım."

Senin için hazırladığımız haberler