AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Atiba devam edecek mi? Merak edilen soruyu yanıtladı

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 17 May 2021 - 12:54 / Son Güncelleme : 17 May 2021 - 12:56

Beşiktaş'ın kaptanı 38 yaşındaki Atiba Hutchinson'ın şampiyon olunan sezondan sonra futbola devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Atiba oynamak istediğini belirterek, "Kulüple görüşeceğiz" dedi. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

2020-2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Beşiktaş'ta Atiba ve Cyle Larin NTV'ye açıklamalarda bulundu. Özellikle merak edilen 'Atiba seneye de futbol oynayacak mı?' sorusunu kaptan kendisi açıkladı.

"Kaptan olarak baskıyı hissettim"

Şampiyonluk sezonu hakkında düşünceleriyle sözlerine başlayan Atiba, "Sakatlıkların olduğu bir sezon oldu. Gelecekte ne olacağını bilmiyordum. Şampiyonluğa odaklanmıştık. Şampiyonluğu son ana bıraktık. Kaptan olarak bu baskıyı hissettim. İlk defa yaşadım. 38 yaşındayım, kariyerimin sonuna yaklaştığım dönemde duygusal anlar yaşadım. 'Acaba olmayacak mı?' diye düşündüğüm anlar oldu. Uzun ve duygusal bir sezondu. Aileme, tüm Beşiktaşlılara bu şampiyonluğu armağan ediyorum." dedi.

"Heykelin nereye dikileceğinin önemi yok"

Heykelinin dikilmesi beklenen Atiba'ya bu konu soruldu. 38 yaşındaki futbolcu konuyla ilgili, "Bu çok gurur verici bir konu. Taraftarın bu sevgisinden dolayı minnettarım. Heykelin nereye yapıldığının bir önemi yok. Önemli olan yapmaları." ifadelerini kullandı.

Futbola devam edecek mi?

Kendisi hakkında en merak edilen soruyu yanıtlayan Atiba, futbola devam etmek istediği açıkladı ve şu sözleri kaydetti:

"Kulüple konuşacağız. Daha önce fiziksel olarak uygun olduğum sürece devam edeceğimi söylemiştim. Vücudum bana müsaade edecek gibi görünüyor. Önümüzdeki sezon oynarsam, bir sonraki sezonu yine konuşuruz. O zaman 40'a kadar oynar mıyım, bakmam lazım. Şu anda kupa maçına odaklandık."

"Avrupa'da oynamayı hayal ediyorum"

Transferi sorulan Cyle Larin, "Benim işim saha içinde yapmam gerekeni yapmak. Şu anda kupa maçına odaklandık. Avrupa'da oynamayı tabii ki hayal ediyorum. Ama Beşiktaş'ta şu anda mutluyum." açıklamasını yaptı.