Atilla Türker'in yazısı delil oldu!

Karabük Cumhuriyet Savcılığı'nın 15 Aralık 2017'de Karabükspor'la ilgili açtığı davada deliller arasında Ajansspor Yazarı Atilla Türker'in o dönem Habertürk gazetesinde kaleme aldığı "Karabük'te Karanlık Tablo" başlıklı yazısı da yer aldı.
2 Ekim 2020 12:18- Son Güncelleme - 3 Ekim 2020 09:09
Google news abonelik

AJANSSPOR

Şimdilerde TFF 2. Lig'de mücadele eden Kardemir Karabükspor ekonomik krizle boğuşuyor. Bunun nedeni ise geçmiş dönemlerde yapılan sorumsuzca harcamalar. 

3 yıl önce göreve gelen yönetim, yapılan harcamalarla ilgili bağımsız bir denetim şirketine başvuruda bulundu. 

Şirketin hazırladığı rapor işin vehametini gözler önüne serdi.

Karabükspor, büyük soygun, demir parmaklıklar ve acı gerçekler...

O dönem Habertürk'te çalışan Atilla Türker, 14 Aralık 2017'de "Karabük'te Karanlık Tablo" başlıklı bir yazı kaleme aldı. 

Karabük Cumhuriyet Savcılığı ertesi gün Karabükspor'daki iddialarla ilgili bir soruşturma başlattı. 

Uzun çalışmalar sonucu hazırlanan iddianame 28 Eylül 2020 tarihinde mahkemeye sunuldu. 

Şüpheli Feridun Tankut, Hakan Yılmaz, Hakan Ayvaz, Tolga Gül, Bayram Uğurlu, Pertev Öngüner ve Özgür Batuhan Sarıbal'ın cezalandırılmaları talep edildi. 

Atilla Türker'in yazısı deliller arasında!

İddianamenin deliller kısmında ise ilk sırada Atilla Türker'in kaleme aldığı yazı yer aldı. 

Bununla birlikte 15 Aralık 2017'deki soruşturma açma tutanağı, Dernekler Denetçiliği'nden alınan raporlar, Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'ndan alınan uzmanlık raporu, Emniyet Kriminal Dair Başkanlığı'ndan alınan uzmanlık raporu, MASAK raporu, emanet makbuzu, şüphelilerin ifadeleri, tanık beyanları, nüfus kayıt örnekleri ve adli sicil sabıka kayıtları delil olarak gösterildi. 

Türker soruşturmanın açıldığı dönemde tanık olarak ifadeye çağrılmış, ifadesini Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü aracılığıyla Karabük Cumhuriyet Savcılığı'na göndermişti. 

Atilla Türker'in yazısı deliller arasında!

Atilla Türker'in yazısı deliller arasında!