Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, yılın fotoğrafını seçti

14.12.2017 - 15:48 | Son Güncellenme: 14.12.2017 - 15:48

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Anadolu Ajansı'nın, "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı. Çintımar, "Suriye'de çatışmasızlık bölgelerine saldırılar" fotoğrafını seçti.

Slovakya'da düzenlenen 24. Avrupa Kros Şampiyonası'nda kazanılan 3 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya ile 2017 yılı uluslararası yarışma sezonunun kapandığı atletizmde, federasyon başkanı Çintimar, AA'nın oylamaya sunduğu haber, yaşam ve spor kategorilerindeki fotoğrafları inceleyerek oylamada bulundu.

“Beni çok etkiledi”

Çintimar, haber kategorisinde, Alaa Mohammad'ın "Suriye'de çatışmasızlık bölgelerine saldırılar" başlıklı fotoğrafı seçerek, "Burada sadece erkek değil kadın da içinde bulunduğu duruma rağmen korkusuzca çocuklarını oradan çıkarmaya çalışıyor. Bu beni çok etkiledi." dedi. Çintimar ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sırbistan ziyareti sırasında Kayhan Özer tarafından çekilen ve küçük bir kız çocuğu ile olduğu "Erdoğan sevgisi" başlıklı fotoğrafa da oy verdi.

Yaşam kategorisinde, araba çarpması sonucu arka ayakları tutmayan Kostak isimli sokak köpeğinin, kendisini tedavi ettiren Mehmet Köksal ile sarıldığı, Zekeriya Karabulut'un "Kostak, profesyonel yürüteçle yuvasına döndü" başlıklı fotoğrafa oy veren Çintimar, spor kategorisinde ise milli atlet Ramil Guliyev'in yer aldığı kareyi seçti.

“Ramil büyük bir mutluluk yaşattı”

Ramil'in, Dünya Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazandığı erkekler 200 metre final yarışında, Mustafa Yalçın tarafından çekilen ve milli atletin şampiyonluk sevincini yansıtan fotoğrafa oy veren Çintimar, "Ben o yarışı izleyemedim. O heyecanı kaldırabilir miydim, bilmiyorum. Ramil, gerçekten bize büyük bir mutluluk yaşattı. O anlar hala hafızamda taze. Bu fotoğraf, her şeyi yansıtıyor." diye konuştu.

Emeği geçenlere teşekkür etti

Çintimar, oylamada seçim yapmanın çok zor olduğunu ifade ederek, "Seçim yapabilmek için sadece hislerimizi kullanıyoruz. Fotoğrafların hepsi birbirinden güzel, seçmek çok zor. Sadece his olarak bize en yakın gelenleri seçiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi.

Senin için hazırladığımız haberler