Fatih İlek: Atsu Uçağa Binmekten Vazgeçti, Depreme Yakalandı

İsa Kethüda
17.02.2023 - 09:18 | Son Güncellenme: 17.02.2023 - 12:16

Hatayspor haberleri... Süper Lig takımlarından Atakaş Hatayspor idari menajeri Fatih İlek, Christian Atsu ile ilgili çok önemli bir bilgi verdi. Detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan İlek, ''Bizim kaldığımız otel de yıkıldı; ama biz çıkmayı başardık. 3 kişiydik. Otelden çıktıktan sonra, tesislere gittik. Volkan hoca (Demirel) futbolculara sahip çıktı.

Sonrasında Taner Savut'u aradı. Tam net olmamakla birlikte sesini duymuş ve telefon kapanmıştı. Bu bize çok ümit vermişti. Kâbus gibi geliyor. Futbol şube sorumlusu Mehmet Güzel çok çaba sarf etti, yıkılan binada kurtarma çalışması yapılsın diye; ancak salı gününden sonra kayıt tutulamaya başlandı. Gerçek çalışma ise Çarşamba günü başladı. 

"Taner Savut'un ve Atsu'nun ailesini üzecek paylaşımlar yapılmasın"

Lütfü Savaş başkanımın ailesinden çok fazla kayıp var. Buna rağmen kendisi hakkında çok ağır şeyler söyleniyor. Lütfü başkanı hadefe koymayalım. Onun da canı gidiyor. Taner Savut herkes tarafından sevilen bir insan. Lütfen Taner Savut'un ve Atsu'nun ailesini üzecek paylaşımlar yapılmasın" dedi. 

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'ye yıldız golcü!
Habere Git

Atsu hocaya daha çok süre almak istediğini söyledi

İlek, "Christian Atsu, depremden önce Gaziantep FK ile yaptığımız maçtan önce, hocaya daha çok süre almak istediğini söyledi. "Takım bulursam ayrılabilir miyim?" dedi. Volkan hoca da bu isteğini kabul etmişti.

"Yurt dışına ailesinin yanına gidecekti"

O maçta süre almadı; ama Kasımpaşa maçından sonra bileti vardı. Yurt dışına ailesinin yanına gidecekti. Kasımpaşa maçında hoca görev verdi ve Atsu çok iyi oynadı. Son saniye golünü de attı. 

Maçtan sonra o kadar büyük bir birliktelik oluşmuştu ki, Volkan hocanın onu kucaklaması, saha içi ve soyunma odasındaki sevinçleri gözümün önünden gitmiyor. Kader noktası burası. 

İlgini Çekebilir
Angel Di Maria'dan Galatasaray kararı!
Habere Git

"İyi oynayıp, golü attığı için gitmekten vazgeçti"

Uçak bileti vardı; ama iyi oynayıp, golü attığı için gitmekten vazgeçti. Yaşadığı çoşkudan sonra 'gitmeyeyim, burada kalayım' dedi.  En mutlu olduğu günde depreme yakalandı. Akşam 23.00'te uçağı vardı. İstanbul, sonrasında Fransa'ya gidecekti. Vazgeçti, tam anlamıyla bir trajedi oldu" şeklinde konuştu.

Bilindiği üzere, ülkemizde yaşanan deprem felaketinde enkaz altında kalan Hataysporlu Christian Atsu ve sportif direktör Taner Savut'un için arama çalışmaları devam ediyor. 

Atsu'nun kardeşi Isaac Twasam: "Yaşıyor, umudum var"

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Antakya ilçesinde yıkılan rezidansın enkazı altında kalan Atakaş Hataysporlu futbolcu Christian Atsu'nun yakınları, onun sağ olduğuna inanıyor.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerde yıkılan, 30 yaşındaki Ganalı oyuncu Atsu'nun yaşadığı evin de bulunduğu Rönesans Rezidans'ın enkazında ekipler arama kurtarma çalışmasını sürdürüyor.

Depremin ardından kente gelen Atsu'nun kardeşi Isaac Twasam, menajeri Nana Sechere ile arkadaşları ve Gana Konsolosluğu görevlileri enkazın başında umutla bekliyor.

Her gün sabah erken saatlerde enkaz alanına gelerek çalışmaları takip eden Atsu'nun yakınları, arama kurtarma çalışmasından gelecek mutlu haber için dua ediyor.

Enkaz çevresinde ateş yakarak ısınmaya çalışan Atsu'nun yakınları, görevlilere sorular sorarak devam eden çalışmalar hakkında bilgi alıyor.

"Çıkarılan cenazelerin Atsu'ya ait olmaması için dua ediyoruz"

Menajer Nana Sechere, AA muhabirine, Türkiye'nin büyük bir felaket yaşadığını söyledi.

Atsu'dan haber alana dek bekleyeceklerini belirten Sechere, "Günlerdir buralardayız. Biz Atsu'nun yaşadığına inanıyoruz. Hala umutluyuz. Onu bulmak için uğraşıyoruz. Çok fazla cenaze çıkıyor. Çıkarılan cenazelerin Atsu'ya ait olmaması için dua ediyoruz." dedi.

Sechere, Atsu'nun enkaz altında olması dışında başka bir ihtimalin daha bulunduğuna inandıklarını dile getirdi.

Twasam: "Yaşıyor, umudum var"

Onun hastanede ya da bir yerde koma halinde olabileceğini düşündüklerini aktaran Sechere, "Hastanelere fotoğrafının gönderilmesini istiyoruz. Belki depremin ardından enkazdan çıktı ama şu an komada. Belki insanlar Atsu'yu tanımamış olabilir. Onu gören olursa bize ya da AFAD'a başvursun. Sadece onu bulmak istiyoruz." diye konuştu.

Christian Atsu'nun kardeşi Twasam ise "Yaşıyor, umudum var. Atsu'yu bulana kadar ayrılmayacağım. Onu sağ bulacağımıza inanıyorum." ifadesini kullandı.

Senin için hazırladığımız haberler